Pazartesi, 23 Nisan 2012 18:54

VirtueMart Kurulumu

Yazan 
Öğeyi Oyla
(7 oy)
VirtueMart Kurulumu Video Ders JoomlaBilgi.org

En çok tercih edilen Joomla alışveriş ve e-ticaret sistemlerinden birisi olan VirtueMart bileşeninin nasıl kurulduğunu anattığımız ayrıntılı video ders izle!

Bu ders aracılığı ile;

 • VirtueMart son sürüm indirmek
 • VirtueMart hangi kurulum paketi yüklenecek
 • VirtueMart örnek veri (sample data) kurulumu veya sıfırdan kurulum

gibi konularda bilgi edinebileceksiniz...

Okunma 13148 defa Son Düzenlenme Pazartesi, 23 Nisan 2012 20:52
Enes

Neredeyse tüm mesaisini Joomla'nın Türkiye'de gelişmesine adamıştır. Türkiye'de "Joomla! Kullanıcıları ve Geliştiricileri Derneği" kurucu üyelerindendir.

Joomla! ücretsiz destek sitesi JoomlaBilgi.org kurucusudur.

Web tasarımı ve internet teknolojileri üzerine mesleğini İstanbul'da icra etmektedir.

 • Ziyaretçi (emre)

  Raporla Permalink

  Enes Bey merhaba nasılsınız
  size bir soru sorucaktım
  virtuemart 2.0.x sürümünde garanti ortak güvenlik sayfası ayarı nasıl yapılacak
  araştırdım bulamadım
  yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

 • Entegre etmek oldukça karışık bir iş... Mesela ben entegre işini ben bir kişiye parası karşılığı yaptırdım. Dilerseniz size bilgilerini vereyim siz de ona yaptırın. 150-200 TL arasına yapıyordu diye hatırlıyorum.

 • Ziyaretçi (emre)

  Buna cevaben: Enes Raporla Permalink

  şöyle bir yöntem yok mu? satın ala basınca doğrudan garantinin sayfasına gidecek.
  siteye sanal pos eklemeyi düşünmüyorum.

 • Maalesef o kadar basit değil, keşke olsa. Dediğim gibi ben de bilmiyorum maalesef. Çünkü bankaya kişinin ne karşılık alışveriş yaptığını ve bununla birlikte sipariş numarası gibi birkaç bilgiyi daha bankaya entegre etmek gerekiyor.

 • Ziyaretçi (nevzat)

  Raporla Permalink

  enes hocam selamlar paylaşımlarınız için teşekkürler ankara ilk geldiğinizde toplantıda bende vardım bir ara joomlada uzak kaldım şimdi tekrardan başladım umarım yine ankarada bir toplantı düzenlersiniz iyi geceler

 • Joomla uzak kalmaya gelmez, çünkü çok çabuk ilerlemeler oluyor ;) Ankara'ya geliriz yine inşallah, gerçekten güzel ve sıcak bir buluşma idi.

 • Ziyaretçi (İsmail)

  Raporla Permalink

  virtue lokalde çalışmıyor olabilir mi? ilk kurduğumda admin şifrem değişti giremedim, şu an tekrar deniyorum, kendi sitesinden indirdiğim dosyalarla; ancak yükle dedikten sonra bembeyaz bir sayfaya geçiyor, öyle kalıyor.Sayfayı yeniliyorum doğal olarak denetim masamda bir değişiklik yok hatalı da olsa kurulum yapılmamış yani. Niyekine?

 • Local dediğiniz ortam maalesef değişebilmekte. Yani local'de kullandığınız programdan tutun da, o programın ayarları ve sürümüne kadar çalışma açısından farklılık gösterebilir. Bu nedenle aslında çalışmaları local'de değil de, gerçek sunucu üzerinde yapmak her zaman daha iyidir.
  Zira, gerçek sunucuda normalde karşılaşmayacağınız sorunlarla, local üzerinde karşılaşabiliyorsunuz ve bu da boşa zaman kaybına neden oluyor.

 • Ziyaretçi (İsmail)

  Buna cevaben: Enes Raporla Permalink

  sitenin eski versiyonu şu an yayında diye bızıklamak istemedim, zaten çok komlike bir eiçerik de olmayacağından sitemde (basit bir firma sitesi) localde hem öğrenirim, tamamlayınca da upload ederim dedim ama, dediğin gibi hocam sıkıntı da yaşanacak sanırım.farklı çözümler arıyorum, acemiliğin gözü kör ola :) teşekkür ederim.

 • Ziyaretçi (emre)

  Raporla Permalink

  Peki Enes Bey ücretsiz virtuemart teması bulabileceğimiz yada sizin önerebileceğiniz bir yer var mı?
  bir soru daha sorucam: virtuemartı sadece kendi teması ile mi kullanabiliriz. Yoksa K2 gibi beğendimiz bir temanın üzerinde kullanabilirmiyiz. Vitrinde falan sıkıntı olur mu?

 • Ziyaretçi (suleyman)

  Raporla Permalink

  Jomlayı yenı kullanmaya başlayanlar bıraz zorluk ceke bılır bu tür eklentılerı kurmakta ama güzel eklenti

Yorum Bırak

0 Karakter kısıtlaması
Eklediğiniz metin en az 5 karkater olmalıdır
Eklenebilir Dosyalar İzin verilen dosya türleri: bmp, csv, doc, gif, ico, jpg, jpeg, odg, odp, ods, odt, pdf, png, ppt, txt, xcf, xls 0 / 3
deneme