Perşembe, 29 Nisan 2010 08:04

İçerikte Modül Yayınlama - Plugin Yöneticisi

Yazan 
Öğeyi Oyla
(2 oy)

İçeriklerde ( makalelerde ) istediğiniz modülü nasıl yayınlayacağınıza dair geniş anlatımlı video ders. Bu ders sayesinde istediğiniz modülleri artık istediğiniz makalenizde ve bu makalenin istediğiniz yerinde yayınlayabileceksiniz.

Makalede (içerikte) modül yayınlama ile ilgili video ders bu yazının alt tarafındadır!

Joomla sistemi oldukça esneklik sunmakta. Bu esneklik sayesinde normalde sadece modül pozisyonlarından yayınlanan modüller, isterseniz makalelerinizde istediğiniz yerde de yayınlayabilirsiniz.

Bunun için admin panelinizde Eklentiler > Uyumlu Ek Yöneticisi (Plugin Yöneticisi) menüsü altında bulunan İçerik - İçerikte Modül Yayınlama (Content - Load Position) pluginini yayınlamanız gerekmektedir.

Daha sonra şu kodu modülü içerisinde yayınlamak istediğiniz makaleye yapıştırmanız gerekmektedir:


Burada user1 yazılı olan kısma, yayınlamak istediğiniz modül hangi pozisyonda yayında ise, o pozisyonun ismini yazmanız gerekmektedir. Video dersteki giriş modülünü pozisyon isimli modül pozisyonunda yayınladığımız için makale içerisine olarak kod yazdık. Bu durumda pozisyon isimli modül pozisyonunda yayında olan tüm modüller, kodu yapıştırdığımız makalede yayınlanacaktır.

Okunma 11898 defa Son Düzenlenme Pazar, 18 Aralık 2011 04:12
Enes

Neredeyse tüm mesaisini Joomla'nın Türkiye'de gelişmesine adamıştır. Türkiye'de "Joomla! Kullanıcıları ve Geliştiricileri Derneği" kurucu üyelerindendir.

Joomla! ücretsiz destek sitesi JoomlaBilgi.org kurucusudur.

Web tasarımı ve internet teknolojileri üzerine mesleğini İstanbul'da icra etmektedir.

Yorum Bırak

0 Karakter kısıtlaması
Eklediğiniz metin en az 5 karkater olmalıdır
Eklenebilir Dosyalar İzin verilen dosya türleri: bmp, csv, doc, gif, ico, jpg, jpeg, odg, odp, ods, odt, pdf, png, ppt, txt, xcf, xls 0 / 3
deneme