Cumartesi, 05 Haziran 2010 08:50

News Show Pro GK4 Ayarları, Yapılandırması ve Kullanımı

Yazan 
Öğeyi Oyla
(9 oy)
News Show Pro GK4 kullanımı ve ayarlarının yapılandırılması video ders JoomlaBilgi.org

News Show Pro GK4 modülü nasıl kullanılır? Ayarları nasıl düzenlenir ve yapılandırması nasıl yapılır? Hepsi ve daha fazlası bu video dersimizde...

News Show Pro GK4 modülü ile ilgili video ders bu sayfanın alt tarafındadır! İyi seyirler...

Bu video ders ile birlikte;

 • News Show Pro GK4 modülü sitede nasıl yayınlanır ve etkinleştirilir
 • Ayarları nasıl yapılır
 • Yapılandırma özellikleri nelerdir
 • Otomatik resim oluşturma ve boyutlandırma
 • Sayfalandırma ve sayfalar arası slayt
 • Otomatik sayfa geçişi
 • Metin uzunluğunu karakter ve kelime cinsinden kısıtlama
 • Yazar, yorum, kategori, tarih v.b. bilgiler gösterme

ve daha fazlası hakkında bilgi edinebileceksiniz...

Okunma 14504 defa Son Düzenlenme Pazar, 18 Aralık 2011 04:04
Enes

Neredeyse tüm mesaisini Joomla'nın Türkiye'de gelişmesine adamıştır. Türkiye'de "Joomla! Kullanıcıları ve Geliştiricileri Derneği" kurucu üyelerindendir.

Joomla! ücretsiz destek sitesi JoomlaBilgi.org kurucusudur.

Web tasarımı ve internet teknolojileri üzerine mesleğini İstanbul'da icra etmektedir.

 • merhaba değerli enes kardeşim. Bu modülde bir sıkıntı var. ben bir temayı quick olarak kurdum, lakin localhostta sıkıntım olmamasına rağmen sunucuma atığımda bu modüle bağlı olan hiç birşey çalışmıyor.
  uzun zamndır oyun geliştirme ve yazılmalrı üzeirnde ayrıca grafik tasarım konusunda uzmanım yıllardır joomlayı gelişmesni yakından izlerim bir süre önce wordpress kurulu sitemi yeniden joomlaya çevirmek istediğim için "oyun tasarım ve programlama dersleri" verdiğim sitemi joomlaya terfi ettim. lakin daha ilk etapta özeliklede bu modülün kurulu olduğu alanlarda hata verdiği için modulu kapattım. kapatığımda düzgün çalıştı ama modülün yerleri boş kaldı bu sefer. Çözümü varmı bu işin ? yoksa gene eski dostum joomlaya veda edip biraz daha gelişmesinimi bekleyim?

 • Merhabalar... İlk önce şu kanıyı düzeltmek gerekir; Joomla'nın herhangi bir eklentisinde yaşadığınız sıkıntıyı Joomla'ya mâl etmemek gerekir, zira eklentide yaşadığınız sıkıntı Joomla'nın gelişmiş olduğunu da göstermez, gelişmemiş olduğunu da. Biliyorsunuz eklentiler tamamen farklı geliştiriciler tarafından üretilen ve dağıtılan sistemlerdir, eğer bir hata varsa bu Joomla'nın değil, eklenti geliştiricisinin eksikliğidir.

  Konuya gelecek olursak, News Show Pro GK4 modülü kendi JavaScript dosyalarını barındıran ve çalıştıran bir eklentidir, dolayısıyla bazen sitemizde kullanmakta olduğumuz diğer JS kütüphanesi kullanan eklentilerle çakışma yaşayabilmektedir, muhtemelen sizin durumunuz da bu...
  Bu nedenle modülün ayarlarına girdiğinizde Dış Dosyalar (External Files) sekmesi göreceksiniz. Orada bulunan Using JS Module seçeneğini ayrı ayrı Force Disabled ve Force Enabled olarak seçerek sorunun giderilip giderilmediğine bakın.

 • enes kardeşim .. allah razı olsun ben bu denli hızlı açıklama beklemiyordum. diğer joomla sitelerinede sordum yanıtlar tepeden bakarcasına birazda ukalaca tavırlarla ifade edildiği için son kez de buradan bilgi almak istedim.

  Konumuza dönersek de şunu öncelikle ifade edeyim ki kardeşim, (sizler benden çok genç kişilersiniz onun için kardşeim diye hitap ediyorum yanlış anlaşılmasın, argo değildir) ben uzman yazılımcıyım lakin bazen bir konu benimde dikkatimden yada çözümleyemediğim bir durumun içine beni sürükleyebiyor. evet! dediğiniz mantıklı olabilirdenemekte faydalıda olabilir lakin uzman gözüyle sizin bu işi bir çırpıda çözebileceğine inanıyorum. isterseniz admin panelimi veriyim size bir bakıp durumun ne olduğunu söylermisiniz. çünki gerçektende hem bunaldım hem sıkıldım bu siteyi 3 sendir ayağa kaldıramadım kalktı bir ara ama 10 kere silindi yenidne kuruldu kafama göre istediğim verimi alamadığım için. Sizden ricam çok çok rica edcem şayet mümkünse tabiki. sitemin veriyim kulancı ve şifelerini siz de bir göz gezdirseniz sevinirim. kulandığım temanın orjinal tema linkinide veririm.

  şimdiden teşekkür ederim
  Yılmaz DURU

 • Siz benim dediğim yöntemi bir deneyin isterseniz, olmazsa ona göre diğer durumu değerlendiririz.

 • özür dilerim ben hata yaptım sanırım bir benzerlik var isim benzerliği, benim modül buna beziyor ama bu değil benim modülüm "mod_news_show_sp2 Modülü" bu modül açıkken sitede hataveriyor. şu anda videodaki bu isimli modul bende yüklü gözükmüyor. Bundan dolayı özür dilerim ayrıca bu verdiğim modül hakkında nasıl bir çözüm öneriniz var ? çünki burada analtıklarını varsayılan bu modul içinde yok ayarlar kısmında..

 • Ziyaretçi (Deniz Toker)

  Raporla Permalink

  Hocam Merhaba,
  anasayfada gösterdiğimiz makalelere çerçeve ekleyebilirmiyiz.Karışıklığı önlemek istiyorum ara boşlukları biraz açtım ama hayla karışık geliyor gözüme çerçeve eklemek istiyorum.Css dosylarını kurcaladım ama biraz karışık :S yardımcı olabilirmisin acaba

 • Ziyaretçi (ufuk)

  Raporla Permalink

  Merhaba ben Joomla 2.5 kullanıyorum. Modülü yükledim çalışıyor. Ama bir tek sütun ayarı kısmı çalışmıyor. Sütun sayısını 2 yapıyorum hiçbir etki göstermiyor. Satır sayısını değiştirdiğimde etki ediyor ama sütunda etki yok. Neden olabilir bu?

Yorum Bırak

0 Karakter kısıtlaması
Eklediğiniz metin en az 5 karkater olmalıdır
Eklenebilir Dosyalar İzin verilen dosya türleri: bmp, csv, doc, gif, ico, jpg, jpeg, odg, odp, ods, odt, pdf, png, ppt, txt, xcf, xls 0 / 3
deneme