Cuma, 15 Haziran 2012 14:07

JAT3 Framework Joomla Tema Yapımı 2

Yazan 
Öğeyi Oyla
(4 oy)

JoomlArt tarafından geliştirilen ve kendi kulüp temalarını üretmek üzere de kullandıkları JAT3 Framework ile kolay Joomla tema yapımı video dersleri ikinci bölümü.

Video ders, HD (1080P) yüksek çözünürlüklü olarak çekilmiştir. Youtube ayarlarından çözünürlüğü ihtiyacınıza göre ayarlayabilirsiniz.

Bu video ders aracılığı ile JAT3 Framework kullanarak, Joomla tema yapımını öğrenebileceksiniz. Video ders serisinin 2. bölümü olan bu derste şu konularda bilgiler yer almaktadır:

 • JAT3 Framework temasını örnek alacağınız bir siteye benzetme
 • JAT3 Framework CSS kodlama yapısını ve div yapısını öğrenmek
 • Firefox tarayıcısı eklentisi Firebug ile, kodlamaları düzenleme
 • Temel CSS kodlama bilgisi

İyi seyirler...

 

Okunma 15981 defa Son Düzenlenme Cuma, 15 Haziran 2012 14:17
Enes

Neredeyse tüm mesaisini Joomla'nın Türkiye'de gelişmesine adamıştır. Türkiye'de "Joomla! Kullanıcıları ve Geliştiricileri Derneği" kurucu üyelerindendir.

Joomla! ücretsiz destek sitesi JoomlaBilgi.org kurucusudur.

Web tasarımı ve internet teknolojileri üzerine mesleğini İstanbul'da icra etmektedir.

 • Ziyaretçi (Nahita)

  Raporla Permalink

  Üstad, bütün pluginleri yükledim ve dediklerini harfiyen uyguladım ancak üst menüler ne yaptıysam gönmüyor. Sorun ne olabilir acaba? Joomla 2.5.6 kullanıyorum.

 • ustad harıka paylaşim yapmişsin ya 3.bolumu beklıyoruz bu arada

 • Ziyaretçi (kadir mert)

  Raporla Permalink

  Enes hocam benim size bir sorum olacak şimdi ben joomlart universty temasını yaptım her şey okey ama tek bir eksiğim kaldı mesela footer kısmında ki linklerin renklerini maviden #fffff çeviyorum fakat yan menüler olsun, makale başlıkları olsun onlarda beyaz oluyor. Sanırım şundan kaynaklanıyor hocam ''html, body, div, span, applet, object, iframe, h1, h2, h3, h4, h5, h6, p, blockquote, pre, a, abbr, acronym, address, big, cite, code, del, dfn, em, img, ins, kbd, q, s, samp, small, strike, strong, sub, sup, tt, var, b, u, i, center, dl, dt, dd, ol, ul, li, fieldset, form, label, legend, table, caption, tbody, tfoot, thead, tr, th, td, article, aside, canvas, details, embed, figure, figcaption, footer, header, hgroup, menu, nav, output, ruby, section, summary, time, mark, audio, video'' hepsini bir bağlantı verilmiş template.css de bunu sadece footerda uygulamak için ne yapmalıyım

 • Sadece footer alanına etki edecek şekilde CSS kodunu eklemeniz gerekir. Bunun için Firebug ile Footer alanının ID kimliğine bakın ve mesela şu şekilde kodu ekleyin:

  #ja-footer a { color: #ffffff; }

  Bu durumda sadece ja-footer ID'si içerisinde yer alan linklerin rengi beyaz olacaktır.

Yorum Bırak

0 Karakter kısıtlaması
Eklediğiniz metin en az 5 karkater olmalıdır
Eklenebilir Dosyalar İzin verilen dosya türleri: bmp, csv, doc, gif, ico, jpg, jpeg, odg, odp, ods, odt, pdf, png, ppt, txt, xcf, xls 0 / 3
deneme