Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla

Kurallar

Sitemize üye olan bütün üyeler burada yer alan kuralları kabul etmiş sayılırlar…

JoomlaBilgi.org sitesi yönetimi burada yer alan kuralları değiştirme hakkını saklı tutmaktadır…

Forum Kuralları:

 1. Forumda herhangi bir soru sorulmadan ve konu açılmadan önce, arama fonksiyonu kullanılarak ilgili kelimelerle arama yapılması gerekmektedir. Forum yöneticileri, hiç arama yapmadan konu veya mesaj yazdığına kanaat getirdiği üyelerin ilgili konularını kilitleme veya silme hakkını saklı tutmaktadır.
 2. Forumda gerek yetkili (yönetim, moderatörler v.b.) kişiler sadece “gönüllülük” esasına dayalı olarak yardım etmekte ve paylaşım gerçekleştirmektedirler. Hiç kimse sorulan sorulara ve sorunlara cevap vermek zorunda değildir.
 3. Sorulan her sorunun “mutlaka” cevabının verileceğine dair taahhüdümüz bulunmamaktadır. Yetkililer “bilgileri dahilinde” soru ve sorunlarınıza yardımcı olmaya çalışmaktadırlar.
 4. Forumda açılan konulara cevap yazma süresi 24 saattir! Konu açan kişi 24 saat beklemeden tekrar konuya cevap yazarsa flood kapsamında değerlendirilecektir. Flood yapılan konular kilitlenmektedir.
 5. Forumda açılan konuların başlıkları, konu içeriğini özetleyecek şekilde; kısa, sade ve anlamlı kelimelerden seçilmelidir. “Acil Yardım”, “Bi Bakar mısınız”, “Lütfen Acil” gibi hiçbir konu içeriği ile alakalı olmayan konular kilitlenecektir. Zaten forumda açılan her konu sahibi için önemli ve acil niteliktedir.
 6. Forumda Özel Mesaj, MSN veya diğer özel iletişim yöntemleri ile yardım ve destek verilmemektedir. Hiçbir üye ve yöneticiden özelden destek istenemez. Bu konuya riayet etmeyen üyeler hakkında cezai tedbirler uygulanacaktır.
 7. Konu açarken ve soru sorulurken, cevaplayacak kişilere yardımcı olmak adına açıklayıcı bilgiler verilmelidir. Mesela konu bir bileşen ile ilgili ise ilgili bileşenin ismini, sürümünü veya bileşenle ilgili aldığınız hatayı yazınız. Hiç kimse müneccim olmadığı için ne gibi bir sorunla karşılaştığınızı tahmin edemez ve etmek zorunda da değildir.
 8. Açılacak konular forumda yer alan “en uygun” kategori altına açılmak zorundadır. Bu kurala uymadığı tespit edilen konu ve mesajlar “uyarı yapılmaksızın” silinebilir veya taşınabilir.
 9. Sitemizde ve forumda hiçbir şekilde telif haklarına aykırı, *warez*, #null# paylaşımlar yapılamaz!
 10. Forumumuzda ücretli eklenti ve temalara da makul boyutlarda destek verilebilmektedir. Fakat ücretsiz eklenti ve tema konuları önceliklidir.
 11. Forumda açılan konularda ve konulara yazılan cevaplarda manalı ve anlaşılır ifadeler kullanılmalıdır. Konuya katkısı olmayacak, çok kısa, anlaması zor, Türkçe''si çok bozuk, sadece ifadelerden (smiley) oluşan  v.b. ifadeler kullanılamaz. Tespit edilmeleri durumunda haber verilmeksizin silinip, düzenlenebilirler.
 12. Forumda paylaşılan eklentilerin (tema, bileşen, modül ve plugin v.b.), Türkçe dil dosyaları hariç, indirme bağlantıları ancak extensions.joomla.org sitesinden verilebilir. Başka bir siteden veya konuya ek dosya olarak eklentilerin eklenmesi ve paylaşılması, kullanıcıların güncel sürümü indirmelerini engelleyeceği için yasaktır.
 13. Forumda "telif hakkına uygun olsa dahi" hiçbir şekilde başka içeriklerinde telif haklarına aykırı paylaşımlarda bulunma riski olan sitelere (rapidhshare, hotfile v.b.) link vermek ve indirme linkini sunmak yasaktır!

Genel Kurallar:

 • Site ve forumumuzda, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına aykırı hiçbir paylaşım gerçekleştirilemez. Gerçekleştirenler hakkında gerekli mercilere başvurularak, cezai tedbirler uygulanacaktır.
 • Sitemizde genel ahlak kurallarına aykırı hiçbir içerik, görsel ve paylaşım gerçekleştirilemez.
 • Gerek forumda, gerekse site içerisinde yer alan diğer yorum kısımlarında “salt” reklam veya backlink v.b. kazanımlar elde etme amaçlı site linkleri paylaşılamaz.
 • Farklı sitelerden alınan ve belirli bir emek sonucu oluşturulan içeriklerin forumda paylaşılması durumunda, ilgili sitelerin kaynak olarak belirtilmesi gerekmektedir.
Read more...
Sistem Kunena
deneme