Cuma, 11 Mart 2011 11:57

Djf ACL - Joomla Üye Grupları ve Üye Yönetimi

Yazan 
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Djf ACL Joomla Üye Grupları ve YönetimiBilindiği gibi Joomla 1.5 sürümleri üye yönetimi, üye grupları ve üye yetkilendirme konusunda oldukça kısıtlı özellikler sunmakta. Yeni çıkan Joomla 1.6 sürümlerinde ise büyük değişiklikler yapılıp, çok gelişmiş üye yönetim ve gruplama seçenekleri getirildi. Fakat Joomla 1.6 sürümü için diğer eklenti seçenekleri oldukça kısıtlı. Hem Joomla 1.5 kullanmak, hem de üye yönetimini ve üye gruplarınızı geliştirmek istiyorsanız Djf ACL bileşeni ile isteklerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Böylece üyelerinizi çok daha gelişmiş özelliklerle yönetebilirsiniz. 

Djf ACL bileşeni 10.03.2011 itibariyle güncellenmiştir. Güncelleme sürümü: 1.4.8 Beta

Djf ACL bileşeni ile istediğiniz kadar üye grubu oluşturabilir ve üyelerinizi istediğiniz bir veya daha fazla üye grubuna dahil edebilirsiniz. Daha sonra site içeriklerinizi de istediğiniz üye gruplarına göre kısıtlayabilir veya izin verebilirsiniz. Yani belirli bir grupta yer alan üyelere; belirli bileşen, makale bölümü, makale kategorisi veya makaleye erişim izni verebilir veya erişim izni vermeyerek engelleyebilirsiniz.

Aynı şekilde erişim izinlerini modüller için de ayarlayabilirsiniz, böylece sitenizde kullanmakta olduğunuz modüllerden istedikleriniz, sadece belirleyeceğiniz üye grubunda yer alan üyelere gösterilecektir. Hatta eğer CSS bilginiz varsa, bileşen sayesinde belirli CSS bloklarını da üye gruplarına göre erişim izni verebilirsiniz.

Uyarı: Eğer önceden bu bileşen sitenizde zaten kurulu ise, bu sürümü kullanmadan önce mevcut üye gruplarınızı silmeniz ve bileşeni kaldırmanız (Uninstall) gerekmektedir.

Djf ACL Üye Yönetim ve Üye Grubu Oluşturma bileşenini indirmek için tıklayınız!
Okunma 4228 defa Son Düzenlenme Cuma, 11 Mart 2011 12:09
Enes

Neredeyse tüm mesaisini Joomla'nın Türkiye'de gelişmesine adamıştır. Türkiye'de "Joomla! Kullanıcıları ve Geliştiricileri Derneği" kurucu üyelerindendir.

Joomla! ücretsiz destek sitesi JoomlaBilgi.org kurucusudur.

Web tasarımı ve internet teknolojileri üzerine mesleğini İstanbul'da icra etmektedir.

  • Yorum Mevcut Değil

Yorum Bırak

0 Karakter kısıtlaması
Eklediğiniz metin en az 5 karkater olmalıdır
Eklenebilir Dosyalar İzin verilen dosya türleri: bmp, csv, doc, gif, ico, jpg, jpeg, odg, odp, ods, odt, pdf, png, ppt, txt, xcf, xls 0 / 3
deneme