Perşembe, 31 Mart 2011 12:42

Facebook Graph Connect - Facebook Giriş

Yazan 
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Facebook Graph ConnectFacebook Graph Connect bileşeni aracılığı ile üyeleriniz, ziyaretçileriniz ve kullanıcılarınız; sahip oldukları Facebook hesapları ile direkt olarak Joomla sitenize üye olabilirler. Böylece Joomla için gerekli olan üyelik işlemleri gerçekleştirilmeden, direkt olarak kişilerin mevcut Facebook hesapları ve hesap bilgileri kullanılarak Joomla sitenize üye kayıt işlemi kolayca gerçekleştirilebilmektedir. Admin paneliniz aracılığı ile, eklentinin ayarlarından üye kayıt sayfanızın düzenini istediğiniz gibi düzenleyebilir ve değiştirebilirsiniz.

     

Facebook Graph Connect eklentisi 29.03.2011 itibariyle güncellenmiştir. Güncelleme sürümü: 1.3

İndireceğiniz kurulum paketinde hem bileşen, hem de modül kurulum dosyaları mevcuttur. Eklentiyi hem Joomla 1.5 sitelerinizde, hem de Joomla 1.6 sitelerinizde kullanabilirsiniz.

Bileşen sayesinde sadece yeni kayıt olacak üyelerinizi değil, ayrıca Joomla sitenizdeki mevcut üyeleri de direkt olarak Facebook hesapları ile eşleştirebilirsiniz.Kullanıcılarınız sitenize üye girişi yaptıklarında Facebook hesapları ile site üyeliklerini eşleştirmeleri için seçenekleri görebilir ve bu seçenek aracılığı ile site üyelikleri ile Facebook hesaplarını eşleştirebilirler.

Kurulum paketinde gelen eklentilerin hepsini kurduktan ve etkinleştirdikten sonra, aşağıdaki kodu istediğiniz bir makalenize ekleyebilir ve Facebook modülünü de böylece makalelerinizde istediğiniz yerde kullanabilirsiniz:

<fb:like></fb:like>- Facebook Like Button<fb:comments></fb:comments>- Add Facebook Comments to Any Page<fb:activity></fb:activity>- Facebook Activity Feed<fb:live-stream></fb:live-stream>- Facebook users can share activiy comments <fb:recommendations></fb:recommendations>- A Facebook Likes for your domain<fb:facepile></fb:facepile>- Facebook users friends photos
Facebook Graph Connect eklentisini indirmek için tıklayınız! Eklentinin demosunu incelemek için tıklayınız!
Okunma 20681 defa Son Düzenlenme Perşembe, 31 Mart 2011 12:48
Enes

Neredeyse tüm mesaisini Joomla'nın Türkiye'de gelişmesine adamıştır. Türkiye'de "Joomla! Kullanıcıları ve Geliştiricileri Derneği" kurucu üyelerindendir.

Joomla! ücretsiz destek sitesi JoomlaBilgi.org kurucusudur.

Web tasarımı ve internet teknolojileri üzerine mesleğini İstanbul'da icra etmektedir.

  • Yorum Mevcut Değil

Yorum Bırak

0 Karakter kısıtlaması
Eklediğiniz metin en az 5 karkater olmalıdır
Eklenebilir Dosyalar İzin verilen dosya türleri: bmp, csv, doc, gif, ico, jpg, jpeg, odg, odp, ods, odt, pdf, png, ppt, txt, xcf, xls 0 / 3
deneme