Çarşamba, 20 Nisan 2011 12:22

VirtueMart 1.1.8 Online Alışveriş Bileşeni

Yazan 
Öğeyi Oyla
(0 oy)

VirtueMart 1.1.8Joomla için geliştirilmiş, gelmiş geçmiş en kaliteli ve popüler online alışveriş (e-ticaret) bileşeni VirtueMart bileşeni güncellendi. VirtueMart bileşeni aracılığı ile Joomla sitenizi gelişmiş ve her türlü özelliği bulunan bir online alışveriş (eticaret) sitesine dönüştürebilirsiniz. Ürünleriniz için istediğiniz kadar kategori oluşturabilir ve bu kategoriler altında sınırsız sayıda ürünlerinizi yayınlayabilirsiniz. Üyeleriniz veya üye olmayan ziyaretçileriniz için Sepete Ekle ve Sepet (cart) özelliklerini VirtueMart ile sunabilirsiniz.

VirtueMart bileşeni 17.04.2011 itibariyle güncellenmiştir. Güncelleme sürümü: 1.1.8

Bu güncel (v.1.1.8) sürümde 3 adet önemli güvenlik açığı kapatılmıştır, bu nedenle VirtueMart kullanıcılarının bu sürüme güncelleme yapmaları şiddetle tavsiye edilmektedir. Bu 3 adet açıktan bir tanesi zaten 1.1.7.a güvenlik yamasında kapatılmıştı, diğerleri ise yeni keşfedildi ve kapatıldı.

Ayrıca VirtueMart 1.1.8 sürümü MooTools 1.2 sürümünü destekleyen ilk VirtueMart versiyonudur. Bütün bunların yanında bu sürümde, PayPal API düzenlemesi gibi bazı küçük açıklar ve sorunlar da giderilmiştir.

VirtueMart bileşeni sayesinde, gelişmiş online alışveriş sitelerinin sunduğunu neredeyse tüm özellikleri, Joomla sitenizde ziyaretçilerinize ve üyelerinize sunabilirsiniz.

VirtueMart Bileşeni Nasıl Güncellenir

Burada anlatılan güncelleme işlemi VirtueMart 1.0.x sürümleri için geçerlidir!
  1. İlk olarak VirtueMart Manuel kurulum dosyasını bilgisayarınıza indirin ve sıkıştırılmış paketi açın, açtığınızda /administrator, /components, /modules ve /plugins klasörlerini göreceksiniz.
  2. Daha sonra FTP ile Joomla sitenizin bulunduğu dizini açın ve bu klasörleri Joomla anadizininize yükleyin. FTP programı size, mevcut dosyaların üzerine yazıp, yazmamanız gerektiğini sorar, mevcut dosyaların üzerine yazın.
  3. Daha sonra Joomla admin panelinize giriş yapın (siteadi.com/administrator) ve Bileşenler menüsü altında yer alan VirtueMart menüsüne tıklayın.
  4. Açılan sayfada karşınızda "Installation was successful....[UPDATE MODE]..." uyarısını göreceksinizdir, bu notta güncel dosyaların yüklenmesinin başarılı olduğu yazmaktadır. Bu sayfada yer alan "UPDATE NOW" yani Şimdi Güncelle düğmesine basın. Böylece VirtueMart bileşeniniz son sürümü güncellenecektir.

{jd_file file==10}

Okunma 5068 defa Son Düzenlenme Çarşamba, 20 Nisan 2011 12:39
Enes

Neredeyse tüm mesaisini Joomla'nın Türkiye'de gelişmesine adamıştır. Türkiye'de "Joomla! Kullanıcıları ve Geliştiricileri Derneği" kurucu üyelerindendir.

Joomla! ücretsiz destek sitesi JoomlaBilgi.org kurucusudur.

Web tasarımı ve internet teknolojileri üzerine mesleğini İstanbul'da icra etmektedir.

  • Yorum Mevcut Değil

Yorum Bırak

0 Karakter kısıtlaması
Eklediğiniz metin en az 5 karkater olmalıdır
Eklenebilir Dosyalar İzin verilen dosya türleri: bmp, csv, doc, gif, ico, jpg, jpeg, odg, odp, ods, odt, pdf, png, ppt, txt, xcf, xls 0 / 3
deneme