Pazartesi, 12 Eylül 2011 12:50

HD Webplayer - Joomla 1.7 Video Galeri

Yazan 
Öğeyi Oyla
(2 oy)

HD WebplayerHD Webplayer, HD (yüksek çözünürlüklü) videolarınızı Joomla sitelerinizde yayınlayıp, oynatabilmenize yarayan bileşendir. Eklentinin geliştirilmesi aşamasında geliştiricler Joomla güvenlik gerekliliklerini yerine getirerek oldukça güvenli bir eklenti olarak geliştirmişlerdir. Ayrıca eklenti sunucunuz üzerinden oynatılan videolarda asgari (minimum) düzeyde işlemci (CPU) tüketecek şekilde dizayn edilmiştir. İndireceğiniz pakette; bileşen, modül ve plugin bulunmaktadır ve tek kurulum ile hepsi otomatik olarak kurulacaktır. Eklenti Joomla 1.5 ve Joomla 1.7 sürümleri ile uyumlu olarak çalışmaktadır. 

Joomla 1.5 Uyumlu Joomla 1.7 Uyumlu

HD Webplayer video bileşeni 10.09.2011 itibariyle güncellenmiştir. Güncelleme sürümü: 1.6

Eklenti popüler video formatlarının hepsini desteklemektedir, bunlar; flv, mp4, 3g2, 3gp, aac, f4b, f4p, f4v, m4a, m4v, mov(h.264), sdp, vp6, smil v.b... Eklentinin ücretsiz sürümü ile birlikte daha fazla özellikler ve imkanlar sunan ücretli sürümü de mevcuttur, bileşen aynı zamanda iPad ve iPhone gibi mobil ortamlarda da videolarınızı oynatabilmeniz için fırsat sunmaktadır.

Videolarınızı FTP programı aracılığı ile yükleyebileceğiniz gibi, bileşenin admin paneldeki uygulaması ile de yükleyebilirsiniz. Ayrıca CDN teknolojisini de desteklemekte olan eklenti aracılığı ile Amazon CDN üzerindeki bulut sunucularınızı da videolarınızı barındırmak üzere kullanabilirsiniz.

Videolarınızda Google Adsense reklamlarınızı yayınlamak üzere de destek sağlayan HD Webplayer; video otomatik oynatma, playlist (çalma listesi) oluşturma, ses seviyesi ayarları gibi her video sağlayıcıda bulunan standart özellikleri de barındırmaktadır.

Video şablonunu değiştirebileceğiniz gibi, video oynatma alanında bulunan elementlerden de istediklerinizi yayınlayıp, istediklerinizi yayından kaldırabilirsiniz; yani video çalma alanını tamamen kendi ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebilirsiniz. FFMPEG kullanılarak yükleme desteği de mevcuttur.

Videolarınızı ziyaretçilerinizin sosyal paylaşım sitelerinde kolayca paylaşabilmeleri için Facebook, Twitter, Flickr, Digg, StumbleUpon gibi sosyal paylaşım sitelerine paylaşım düğmeleri bulunmaktadır. HD yani yüksek çözünürlük özelliğini kapatıp, açma seçeneği de mevcuttur.

Ayrıca sitenizdeki videoları isterseniz, sitenize özel gömme kodu (embed code) ile başka sitelerde de yayınlanmasını ve paylaşılmasını sağlayabilirsiniz (bu özellik sunucu işlemcisinin -cpu- aşırı kullanılmasına yol açabilir).

Kısacası HD Webplayer eklentisi Joomla sitenizde profesyonel özellikleri bulunan video siteleri, video sayfaları oluşturmanızı ve yüksek çözünürlüklü (HD) videolar dahil çeşitli formatlardaki videolarınızı yayınlamanızı sağlamaktadır.

{jd_file file==123}

Okunma 3705 defa
Enes

Neredeyse tüm mesaisini Joomla'nın Türkiye'de gelişmesine adamıştır. Türkiye'de "Joomla! Kullanıcıları ve Geliştiricileri Derneği" kurucu üyelerindendir.

Joomla! ücretsiz destek sitesi JoomlaBilgi.org kurucusudur.

Web tasarımı ve internet teknolojileri üzerine mesleğini İstanbul'da icra etmektedir.

  • Yorum Mevcut Değil

Yorum Bırak

0 Karakter kısıtlaması
Eklediğiniz metin en az 5 karkater olmalıdır
Eklenebilir Dosyalar İzin verilen dosya türleri: bmp, csv, doc, gif, ico, jpg, jpeg, odg, odp, ods, odt, pdf, png, ppt, txt, xcf, xls 0 / 3
deneme