Çarşamba, 19 Ekim 2011 00:42

JoomGallery Resim Galerisi Bileşeni

Yazan 
Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

JoomGallery Resim Galeri BileşeniJoomGallery; Joomla 1.5 ve Joomla 1.7 sitelerde kullanabileceğiniz, Joomla ile tam entegre olarak çalışabilen resim ve fotoğraf galerisi bileşenidir. JoomGallery aracılığı ile farklı ihtiyaçlara karşılık verecek şekilde, profesyonel resim, fotoğraf galerileri oluşturabilir ve bu galerileri istediğiniz şekilde yapılandırabilirsiniz. Ayrıca sınırsız kategori oluşturma ve bu kategorileri iç içe yerleştirme özelliği de JoomlaGallery bileşeninde mevcuttur.

Joomla 1.5 Uyumlu Joomla 1.7 Uyumlu

JoomGallery bileşeni 16.10.2011 itibariyle güncellenmiştir. Güncelleme sürümü: 1.5.7 / 2.0 Beta

Resimlerinizi üç farklı formatta saklayabilme seçeneğine sahipsiniz: thumbnail (ön izleme resmi belirlediğiniz boyutta), detay resmi (belirlediğiniz boyutta) ve orijinal resim (dosyanın orijinal boyutunda)... Ayrıca bu resimleri lightbox, Shadowbox, HighslideJS ve RokBox efektleri ve sistemleri ile görüntüleyebilirsiniz.

JoomGallery aracılığı ile resim detay görünümünde; oylama, yorumlama, BBCode, arkadaşına gönder, etiketler ekleme gibi gelişmiş özellikleri de resim galerinizde kullanabilirsiniz.

Slideshow özelliği ile de galerinizdeki resimleri slayt olarak önizleme resimleri ile sunabilirsiniz. Eğer görsellerinizin üzerine logonuzu veya istediğiniz bir görseli otomatik olarak koymak isterseniz Watermark özelliği ile de kolayca bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Görsellerin çekildiği fotoğraf makinelerinin ve görsellerinizi exif bilgilerini yayınlama özelliği, Joomla kullanıcı gruplarınıza göre resim kategorilerine yetki belirleme, üyelerin kendilerine ait resim galerileri oluşturabilmesi, üyelerin beğendikleri fotoğrafları favorilerine ekleyebilmesi, resimleri indirebilme özelliği, Google Haritalar ile otomatik fotoğrafın çekildiği yeri belirleme gibi daha birçok özellik JoomGallery için sayılabilir.

{jd_file file==27}

Okunma 7763 defa Son Düzenlenme Pazartesi, 19 Aralık 2011 11:56
Enes

Neredeyse tüm mesaisini Joomla'nın Türkiye'de gelişmesine adamıştır. Türkiye'de "Joomla! Kullanıcıları ve Geliştiricileri Derneği" kurucu üyelerindendir.

Joomla! ücretsiz destek sitesi JoomlaBilgi.org kurucusudur.

Web tasarımı ve internet teknolojileri üzerine mesleğini İstanbul'da icra etmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

  • Yorum Mevcut Değil

Yorum Bırak

0 Karakter kısıtlaması
Eklediğiniz metin en az 5 karkater olmalıdır
Eklenebilir Dosyalar İzin verilen dosya türleri: bmp, csv, doc, gif, ico, jpg, jpeg, odg, odp, ods, odt, pdf, png, ppt, txt, xcf, xls 0 / 3
deneme