Salı, 27 Mart 2012 16:50

Facebook Graph Connect - Joomla Üyelik Entegrasyonu

Yazan 
Öğeyi Oyla
(2 oy)
Facebook Graph Connect Facebook Graph Connect

Facebook Graph Connect, yeni Facebook OAuth 2.0 protokolünü uygulayarak, Joomla sitenize Facebook tabanlı üyelik entegre ve yetkilendirme bileşenidir. Bu eklenti sayesinde Joomla ile Facebook'u üye girişleri için entegre edebilirsiniz. joomla 2.5 uyumlu Joomla 1.5 Uyumlu

Facebook Graph Connect eklentisi 27.03.2012 itibariyle güncellenmiştir. Güncelleme sürümü: 1.6 R4

Bu bileşen aracılığı ile Facebook üzerinde hesabı olan ziyaretçileriniz, direkt olarka Facebook profili bilgilerini kullanarak Joomla sitenize üyelik işlemlerini kolayca ve hızlıca gerçekleştirebilirler.

Böylece Joomla üyelik formunu tekrar doldurmaları gerekmez, Facebook profil bilgileri, Joomla üyelik işlemlerine kullanılır ve böylece adeta dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitesi ile sitenizi üyelik bazında birbirine entegre edebilirsiniz. Bu sayede yeni üyelikleri çok daha kolay ve hızlı olarak kazanabilir ve üye sayınızı arttırabilirsiniz.

Mevcut üyeleriniz ise dilerlerse Facebook üzerine kayıtlı olan eposta adresleri ile sitenizdeki mevcut üyeliklerini eşleştirebilirler. Eklenti Facebook tarafından desteklenen en son erişim protokolünü kullanmaktadır.

Eklentiyi indirmek için: Facebook Graph Connect | Eklentiyi incelemek için: Demo
Okunma 3855 defa
Enes

Neredeyse tüm mesaisini Joomla'nın Türkiye'de gelişmesine adamıştır. Türkiye'de "Joomla! Kullanıcıları ve Geliştiricileri Derneği" kurucu üyelerindendir.

Joomla! ücretsiz destek sitesi JoomlaBilgi.org kurucusudur.

Web tasarımı ve internet teknolojileri üzerine mesleğini İstanbul'da icra etmektedir.

  • Yorum Mevcut Değil

Yorum Bırak

0 Karakter kısıtlaması
Eklediğiniz metin en az 5 karkater olmalıdır
Eklenebilir Dosyalar İzin verilen dosya türleri: bmp, csv, doc, gif, ico, jpg, jpeg, odg, odp, ods, odt, pdf, png, ppt, txt, xcf, xls 0 / 3
deneme