Cuma, 08 Haziran 2012 14:43

Komento - Joomla Yorum Bileşeni

Yazan 
Öğeyi Oyla
(8 oy)

Son zamanlarda Joomla için geliştirilen en kaliteli, kullanışlı ve gelişmiş sisteme sahip makale - içerik yorum sistemlerinden birisidir Komento. Sahip olduğu gelişmiş özellikler sayesinde kendi isteklerinize göre eklentiyi özelleştirebilir ve her türlü içeriğinize ziyaretçi ve üyelerinizin yorum ekleyebilmelerini sağlayabilirsiniz. Joomla 1.5 Uyumlu joomla 2.5 uyumlu

Komento yorum bileşeni 07.06.2012 itibariyle güncellenmiştir. Güncelleme sürümü: 1.0.1962

Komento bileşeni Joomla makalelerinde kullanılabileceği gibi, aynı zaman popüler içerik yönetim sistemlerinden K2'yi de desteklemekte ve K2'nin kendi yorum sistemi yerine bu bileşeni kullanmanızı sağlayabilmektedir. Yani K2'nin yorum sisteminin yerine geçerek, "İlk yorumlayan ol" gibi linklerin de çalışmasına devam etmesini sağlamaktadır. K2'nin yanında Komento'yu FlexiContent, ZOO, EasyBlog 3.5, VirtueMart, redSHOP gibi diğer Joomla bileşenleri de entegre edebilir ve yorum sistemi olarka kullanabilirsiniz.

Sadece yorum ekleme ve yorumları yayınlama işevlerinin haricinde; yorumları beğenme, sabitleme gibi özellikleri de bulunmaktadır. Ayrıca yorum yapan kişilerin profil sayfalarını Kunena, JomSocial gibi eklentilerle entegre edebilir ve avatarlarını gösterebilirsiniz. Kara liste ile istemediğiniz kelimelerin yayınlanmasını engelleyebilir, sosyal paylaşım bağlantıları ile de yorumların ve içeriklerin sosyal sitelerde paylaşımına olanak sağlayabilirsiniz.

Bütün bunlarla birlikte Komento bileşeninin daha bir çok gelişmiş ve özelleştirebilir işlevleri bulunmaktadır.

Eklentiyi indirmek için: Komento
Okunma 6719 defa Son Düzenlenme Cuma, 08 Haziran 2012 15:28
Enes

Neredeyse tüm mesaisini Joomla'nın Türkiye'de gelişmesine adamıştır. Türkiye'de "Joomla! Kullanıcıları ve Geliştiricileri Derneği" kurucu üyelerindendir.

Joomla! ücretsiz destek sitesi JoomlaBilgi.org kurucusudur.

Web tasarımı ve internet teknolojileri üzerine mesleğini İstanbul'da icra etmektedir.

Yorum Bırak

0 Karakter kısıtlaması
Eklediğiniz metin en az 5 karkater olmalıdır
Eklenebilir Dosyalar İzin verilen dosya türleri: bmp, csv, doc, gif, ico, jpg, jpeg, odg, odp, ods, odt, pdf, png, ppt, txt, xcf, xls 0 / 3
deneme