Cumartesi, 19 Ocak 2013 14:16

Kunena 2.0.4 Güncel Sürüm

Yazan 
Öğeyi Oyla
(3 oy)

Joomla için geliştirilmiş, en çok kullanılan ve ücretsiz forum bileşeni Kunena'nın geçtiğimiz gün güvenlik güncellemesi yayınlandı. Önemli güvenlik açıkları kapatılan bu sürümde, iyileştirmeler de yapıldı.

Kunena Forum bileşeni 18.01.2013 itibariyle güncellenmiştir. Güncelleme sürümü: 2.0.4

Bu sürüm ile birlikte Kunena forumun önceki versiyonunda bulunan 30 adet güvenlik açığı giderilmiştir. Bu nedenle Joomla sitelerinde Kunena forum bileşenini kullananların, bu son sürüme güncelleme yapmaları güvenlikleri açısından tavsiye edilmektedir.

Fakat güncelleme yapmadan önce kullanıcıların burada anlatılan (İngilizce) noktalara dikkat etmeleri gerekmektedir. 

Bundan böyle Kunena geliştiricileri bu sürümden (2.0.4) önceki Kunena versiyonlarını desteklemeyecek ve geliştirmeyeceklerdir. Böylece tüm mesailerini Kunena 3.0 sürümünü çıkarmak üzere harcayacaklar. Kunena 3.0 sürümü artık Joomla 1.5 sitelerde kullanılamayacak ve sadece Joomla 2.5 / Joomla 3.0 sürümlerini destekleyecek. Bu nedenle kullanıcıların ileriye yönelik planlarını değiştirmeleri gerekebilir.

Eklentiyi indirmek için: Kunena Forum
Okunma 7643 defa
Enes

Neredeyse tüm mesaisini Joomla'nın Türkiye'de gelişmesine adamıştır. Türkiye'de "Joomla! Kullanıcıları ve Geliştiricileri Derneği" kurucu üyelerindendir.

Joomla! ücretsiz destek sitesi JoomlaBilgi.org kurucusudur.

Web tasarımı ve internet teknolojileri üzerine mesleğini İstanbul'da icra etmektedir.

  • Yorum Mevcut Değil

Yorum Bırak

0 Karakter kısıtlaması
Eklediğiniz metin en az 5 karkater olmalıdır
Eklenebilir Dosyalar İzin verilen dosya türleri: bmp, csv, doc, gif, ico, jpg, jpeg, odg, odp, ods, odt, pdf, png, ppt, txt, xcf, xls 0 / 3
deneme