Joomla Kurumsal

Joomla Kurumsal (12)

Joomla ile ilgili kurumsal ve güncel haberler.

Son yıllarda, özellikle Joomla admin paneli ve site önyüzünde en büyük değişikliklerin ve yeniliklerin yer aldığı yeni Joomla sürümü geçtiğimiz gün yayınlandı. Mobil uyumluluk ve Bootstrap entegresi gibi çok büyük yeniliklerin gerçekleştiği Joomla dünyası ve Joomla 3.0 sürümleri hakkında merak edilenler bu yazıda...

Bir kaç ay öncesinden duyurusu yapılan ve hazırlıklarına başlanana Joomla İstanbul Buluşması, Hayat Vakfı'nda 10 Haziran 2012 günü gerçekleştirildi. Genelde İstanbul'dan katılımın gerçekleştiği toplantıda, farklı şehirlerden de katılımcılar dikkat çekti.

Uzun aradan sonra yeni bir güncelleme paketi daha yayınlandı. Normalde bu tarz güncellemeler güvenlik amaçlı olur ve Joomla'da bulunan güvenlik açıkları giderilirdir. Fakat Joomla 2.5.5 ile birlikte sadece güvenlik açıkları giderilmedi.

Zaman geçtikçte Joomla 3.0 sürümü ile birlikte bizleri beklemekte olan yenilikler de yavaş yavaş gün ışığına çıkmaya başlıyor. Joomla 3.0 sürümü itibariyle sadece sistemsel yenilikler değil, görsel açıdan da büyük değişiklikler bizleri bekliyor olacak.

Joomla'nın bir sonraki ana sürümlerinden birisi olan Joomla 3.0 Eylül ayında yayında olacak ve bunun için Joomla geliştiricileri sıkı şekilde çalışmalarına devam ediyorlar. Bu sürümle birlikte Joomla'yı büyük değişiklikler bekliyor olacak.

Sayfa 1 / 2
deneme