Pazar, 18 Mart 2012 13:26

Joomla - Google Summer of Code 2012

Yazan 
Öğeyi Oyla
(1 Oyla)
Google Summer of Code 2012 Google Summer of Code 2012

Joomla! projesi 2012 Summuer of Code programına (GSoC) katılımını iftiharla duyurur! GSoC; üniversite çağındaki gençlerin kod yeteneklerini destekleyen ve danışmanlarla çalışmalarını sağlayan bir proje.

Böylece 2012 yılı yazı boyunca üniversitelerden başvuruda bulunan ve başvuruları kabul eden öğrenciler ile Joomla! projesinin belirlediği liderler bir araya gelerek, tamamen ücretsiz ve açık kaynaklı olarak geliştirilen Joomla! için yeni projeler, özellikler ve beyin fırtınası gerçekleştirilecek. Bir yandan öğrenciler yeteneklerini sergilemek için güzel bir fırsat yakalayacaklar, bir yandan da Joomla! projesi yeni fikirler ve yeteneklerle zenginleşecek.

Google Summer of Code (GSoC) Nedir?

Google Summer of Code, lise sonrası ve 18 yaşından büyük öğrenciler için düzenlenen ve açık kaynak kodlu yazılımlara kod yazmalarını sağlayan küresel bir program. Bu program kapsamında 3 aylık bir süre için açık kaynak, ücretsiz yazılım ve teknoloji ile alakalı gruplarla çalışmalar yürütülüyor.

2005 yılında başlayan proje şimdiye kadar, 100 farklı ülkeden, 6000 başarılı katılımcı öğrenci ile 3000 danışmanı bir araya getirmiş durumda. Google Summer of Code projesi kapsamında, aday olarak katılımcı olmaya hak kazanan öğrenciler, katılımcı danışman(lar)la eşleştiriliyorlar ve gerek alanları ile ilgili olarak, gerekse de projelerle ilgili olarak farklı fikirleri hayata geçirmeye çalışıyorlar.

Böylece açık kaynak, ücretsiz ve tamamen özgür olan yeni kod yapıları, ürünler ve projeler hayata geçerken; yetenekli kod geliştiricileri de keşfediliyor.

Okunma 2715 defa
Enes

Neredeyse tüm mesaisini Joomla'nın Türkiye'de gelişmesine adamıştır. Türkiye'de "Joomla! Kullanıcıları ve Geliştiricileri Derneği" kurucu üyelerindendir.

Joomla! ücretsiz destek sitesi JoomlaBilgi.org kurucusudur.

Web tasarımı ve internet teknolojileri üzerine mesleğini İstanbul'da icra etmektedir.

  • Yorum Mevcut Değil

Yorum Bırak

0 Karakter kısıtlaması
Eklediğiniz metin en az 5 karkater olmalıdır
Eklenebilir Dosyalar İzin verilen dosya türleri: bmp, csv, doc, gif, ico, jpg, jpeg, odg, odp, ods, odt, pdf, png, ppt, txt, xcf, xls 0 / 3
deneme