Salı, 15 Mart 2011 09:29

JP-Bookmark Joomla Sosyal Paylaşım

Yazan 
Öğeyi Oyla
(0 oy)

JP-Bookmark Joomla Social Share ButtonJP-Bookmark basit ve kullanışlı bir sosyal paylaşım eklentisidir. Makalelerinizin blog görünümünde iken veye makalenin tamamı okunurken en üst veya en alt kısımda Facebook beğen (Facebook Like button), Twitter paylaşım, Google Buzz paylaşım gibi düğmeleri yayınlamanızı sağlamaktadır. Eklenti Joomla çekirdek makale sisteminin yanında, K2 bileşeni ile de uyumludur, yani K2 içeriklerinde de sosyal paylaşım butonlarını yayınlayabilirsiniz. Güncelleme ile birlikte; eklenti hem Joomla 1.5, hem de Joomla 1.6 sitelerde uyumlu olarak kullanılabilmektedir.      

JP-Bookmark plugin'i 14.03.2011 itibariyle güncellenmiştir. Güncelleme sürümü: 1.6.x.11c

Eklentinin özelliği sayesinde, eğer sosyal paylaşım düğmelerinin (social share button) yayınlanmasını istemediğiniz makaleler ve içerikleriniz varsa, o makale veya içerik içerisine {no-jpbookmark} ibaresini eklemeniz yeterlidir. Böylece o içerik veya makale içerisinde artık sosyal paylaşım butonları yer almayacaktır.

Paylaşım düğmelerini; sadece makaleler tam sayfa okunurken yayınlayabileceğiniz gibi, aynı zamanda bölüm blok, kategori blog ve ön sayfa blog düzenlerinde de direkt olarak yayınlayabilirsiniz.

Son güncellemeler ile birlikte Joomla 1.6 desteği de eklenmiştir, ayrıca birçok güvenlik açıkları ve eksiklikler de giderilmiştir.

JP-Bookmark eklentisini indirmek için tıklayınız! Eklentinin demosunu incelemek için tıklayınız!
Okunma 5186 defa
Enes

Neredeyse tüm mesaisini Joomla'nın Türkiye'de gelişmesine adamıştır. Türkiye'de "Joomla! Kullanıcıları ve Geliştiricileri Derneği" kurucu üyelerindendir.

Joomla! ücretsiz destek sitesi JoomlaBilgi.org kurucusudur.

Web tasarımı ve internet teknolojileri üzerine mesleğini İstanbul'da icra etmektedir.

  • Yorum Mevcut Değil

Yorum Bırak

0 Karakter kısıtlaması
Eklediğiniz metin en az 5 karkater olmalıdır
Eklenebilir Dosyalar İzin verilen dosya türleri: bmp, csv, doc, gif, ico, jpg, jpeg, odg, odp, ods, odt, pdf, png, ppt, txt, xcf, xls 0 / 3
deneme