Pazar, 13 Kasım 2011 11:50

Disqus Yorum Sistemi (Facebook, Twitter v.b.)

Yazan 
Öğeyi Oyla
(7 oy)

Disqus, Facebook, Twitter Yorum CommentsDünyaca ünlü yorum sistemi olan Disqus Comment System'i bu eklenti aracılığı ile Joomla sitenizle ve Joomla içeriklerinizle entegre edebilirsiniz. Böylece ziyaretçileriniz sitenize üye olmasalar dahi; başta Disqus olmak üzere, Facebook, Google, Wordpress gibi popüler sistemlerdeki üyelikleri aracılığı ile Joomla sitenize ve makalelerinize yorum ekleyebilmektedirler. Böylece milyonlarca üyeye sitenizdeki içerikleri yorumlama seçeneği sunabilirsiniz. Son güncellemeler ile birlikte Disqus yorum eklentisi artık Joomla 1.5 ve Joomla 1.7 uyumludur.

Joomla 1.5 Uyumlu Joomla 1.7 Uyumlu

Disqus eklentisi 13.11.2011 itibariyle güncellenmiştir. Güncelleme sürümü: 3.1

Yorum sistemini etkinleştirmek için eklentiyi kurmanın yanında, eğer yoksa Disqus.com sitesi üzerinden de kendinize bir hesap oluşturmanız gerekmektedir. Daha sonra oluşturduğunuz bu hesap aracılığı ile sitenizde kullanacağınız yorum sisteminin ayarlarını ve seçeneklerini düzenleyebilirsiniz.

Yorum formunun görüntüsünü, yorum sisteminin dilini, yorumların otomatik yayınlanıp veya onay gerektireceğini v.b. ayarları da Disqus.com üzerindeki hesabınızla kolayca ayarlayabilirsiniz. Sitenize eklenen yorumları da yine bu hesap aracılığı ,ile görebilir, bütün yorumlarınızı tek bir yerden yönetebilir, düzenleyebilir ve silebilirsiniz. Yapacağınız ayarlar sonrasında dilerseniz her türlü yorum eklendiğinde, yorumlar düzenlendiğinde belirlediğiniz e-posta adresine de bilgilendirme mail'i gönderilecektir.

Disqus yorum sistemi aracılığı ile ziyaretçilerinizin yorumları Facebook, Twitter, Google, Yahoo, Wordpress, Open ID v.b. popüler sistemlerdeki üyelikleri ve hesapları ile de ekleyebilmelerini sağlayabilirsiniz.

{jd_file file==24}

Okunma 4103 defa Son Düzenlenme Pazartesi, 19 Aralık 2011 03:07
Enes

Neredeyse tüm mesaisini Joomla'nın Türkiye'de gelişmesine adamıştır. Türkiye'de "Joomla! Kullanıcıları ve Geliştiricileri Derneği" kurucu üyelerindendir.

Joomla! ücretsiz destek sitesi JoomlaBilgi.org kurucusudur.

Web tasarımı ve internet teknolojileri üzerine mesleğini İstanbul'da icra etmektedir.

  • Yorum Mevcut Değil

Yorum Bırak

0 Karakter kısıtlaması
Eklediğiniz metin en az 5 karkater olmalıdır
Eklenebilir Dosyalar İzin verilen dosya türleri: bmp, csv, doc, gif, ico, jpg, jpeg, odg, odp, ods, odt, pdf, png, ppt, txt, xcf, xls 0 / 3
deneme