Çarşamba, 25 Ocak 2012 14:00

SIGE Makalede Resim Yayınlama Plugin'i

Yazan 
Öğeyi Oyla
(1 Oyla)
SIGE Plugin Son Sürüm SIGE Plugin Son Sürüm

Joomla makalelerinizde ve içeriklerinizde, resim üzerine tıklandığında büyüyen resim galerileri oluşturmanıza yarayan plugin SIGE güncellendi. Bu günelleme ile birlikte eklentiyi Joomla 1.5 sürümü, Joomla 1.7 sürümü ve Joomla 2.5 sürümü kullandığınız sitelerde sorunsuz ve uygun şekilde kullanabilirsiniz. Joomla 1.5 uyumlu joomla 1.7 uyumlu joomla 2.5 uyumlu

SIGE eklentisi 25.01.2012 itibariyle güncellenmiştir. Güncelleme sürümü: 1.5-14-1, 1.7-2, 2.5-1

JoomlaWorks tarafından geliştirilen Simple Image Gallery eklentisinin kodlarının daha geliştirilmesi ile bu eklenti üretilmiştir. Simple Image Gallery eklentisinin sunduğu özelliklerin haricinde, daha farklı özellikleri de bulunmaktadır. Turbo Load özelliği sayesinde, çok kapsamlı büyük galerilerinizi de artık uzun süre beklemeden yükleyebilirsiniz.

Eklenti ile birlikte ayrıca kurabileceğiniz Editör düğmesi aracılığı ile makalelerinize eklediğiniz resim galerilerinin çeşitli ayarlarını ve parametrelerini kolayca yapılandırabilirsiniz. Böylece her makalede farklı özelliklerde ve ayarlarda resim - görsel galerileri oluşturabilir ve sunabilirsiniz.

Markalarınızın ve firmalarınızın logolarını veya istediğiniz başka görselleri resimlere watermark şeklinde otomatik olarak ekleyebilirsiniz, böylece telifi size ait olan resimleriniz kopyalansa dahi, logonuz üzerine kalacaktır. Resimleri istediğiniz boyutlarda kırpabilir (crop) ve resimlere başlıklar, açıklamalar ekleyebilirsiniz.

Bütün yukarıda sayılan bu özelliklerin haricinde SIGE eklentisinin daha birçok özelliği ve ayarı bulunmaktadır. Farklı resim galerisi bileşeni kullanmak yerine, Joomla! makaleleri içerisinde resimlerini, ürünlerini ve galerilerini oluşturmak isteyenler için SIGE plugin birebirdir.

SIGE Plugin son sürüm İNDİR | DEMO
Okunma 8708 defa Son Düzenlenme Çarşamba, 01 Şubat 2012 02:49
Enes

Neredeyse tüm mesaisini Joomla'nın Türkiye'de gelişmesine adamıştır. Türkiye'de "Joomla! Kullanıcıları ve Geliştiricileri Derneği" kurucu üyelerindendir.

Joomla! ücretsiz destek sitesi JoomlaBilgi.org kurucusudur.

Web tasarımı ve internet teknolojileri üzerine mesleğini İstanbul'da icra etmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

  • Yorum Mevcut Değil

Yorum Bırak

0 Karakter kısıtlaması
Eklediğiniz metin en az 5 karkater olmalıdır
Eklenebilir Dosyalar İzin verilen dosya türleri: bmp, csv, doc, gif, ico, jpg, jpeg, odg, odp, ods, odt, pdf, png, ppt, txt, xcf, xls 0 / 3
deneme