Pazar, 05 Şubat 2012 01:51

Allvideos - Joomla 2.5 Video Yayınlama

Yazan 
Öğeyi Oyla
(3 oy)
Allvideos Plugin Allvideos Plugin

Joomla makalelerinizde videolar yayınlamanıza ve video galerileri oluşturmanıza yarayan plugin'dir. JoomlaWorks tarafından geliştirilen bu eklenti son güncellemesi ile birlikte; Joomla 1.5 ve Joomla 2.5 sürümleri ile de uyumlu hale gelmiştir. Joomla 1.5 uyumlu joomla 2.5 uyumlu

Allvideos plugin'i 04.02.2012 itibariyle güncellenmiştir. Güncelleme sürümü: 4.3

Bu uyumlu ek sayesinde gerek kendi hostinginizde bulunan farklı formatlardaki videoları, gerekse de Youtube, Vimeo, Dailymotion gibi popüler video yayınlama sitelerindeki videoları çok hızlı ve pratik bir şekilde Joomla makalelerinize ekleyebilirsiniz.

Tek bir adet video ekleyebileceğiniz gibi, içeriklerinizde küçük video galerileri de oluşturabilirsiniz. Bu videoları Joomla makalelerinin içerisinde yayınlamanın haricinde; plugin'leri destekleyen K2 bileşeni, Virtuemart bileşeni ve Redshop gibi bileşenlerin içerisinde de yayınlayabilirsiniz.

Mesela {youtube} etiketleri arasına Youtube videosunun linkinde yer alan ID numarasını ekleyerek veya direkt linki ekleyerek videoyu yayınlayabilirsiniz. Aynı şekilde hostinginizdeki FLV formatındaki bir videoyu yayınlamak için videonun bulunduğu dizini {flv} etiketleri arasında yayınlayabilirsiniz.

MP3 formatındaki bir müzik dosyasının ise yine dizin yolunu {mp3} etiketleri arasında yazmak gerekmektedir.

Bütün bu anlatılanların haricinde, Allvideos eklentisi daha birçok özellik ve parametreye sahiptir ve Joomla siteleriniz için iyi bir video ve medya yayınlama çözümü olarak karşınızdadır.

Allvideos plugin'i son sürüm indirmek için: Allvideos İndir | Demo
Okunma 16178 defa Son Düzenlenme Pazar, 05 Şubat 2012 02:11
Enes

Neredeyse tüm mesaisini Joomla'nın Türkiye'de gelişmesine adamıştır. Türkiye'de "Joomla! Kullanıcıları ve Geliştiricileri Derneği" kurucu üyelerindendir.

Joomla! ücretsiz destek sitesi JoomlaBilgi.org kurucusudur.

Web tasarımı ve internet teknolojileri üzerine mesleğini İstanbul'da icra etmektedir.

Yorum Bırak

0 Karakter kısıtlaması
Eklediğiniz metin en az 5 karkater olmalıdır
Eklenebilir Dosyalar İzin verilen dosya türleri: bmp, csv, doc, gif, ico, jpg, jpeg, odg, odp, ods, odt, pdf, png, ppt, txt, xcf, xls 0 / 3
deneme