Cumartesi, 01 Eylül 2012 16:43

Facebook Article Bar - Sosyal Paylaşım

Yazan 
Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

Dünyanın en popüler sosyal paylaşım sitesi Facebook paylaşım düğmelerini (buton), Joomla makalelerinizin istediğiniz alanında ve bölgesinde yayınlamanızı sağlayan eklentidir. Ayrıca eklenti Google+ paylaşımlarını da desteklemektedir.Joomla 1.5 Uyumlu joomla 2.5 uyumlu

Eklenti; Facebook'un sosyal paylaşım sistemlerinin, yani Facebook Beğen (Like), Facebook Paylaş (Share), Facebook Gönder (Send), Facebook Yorum (Comment) hepsini bir arada sunmaktadır. Plugin aracılığı ile Joomla makalelerinizin istediğiniz alanında bu paylaşım düğmelerini yayınlayabilirsiniz.

Ayrıca eklenti Google+ (Google Plus) paylaşım butonunu da desteklemektedir. Bütün bu özellikleri ekleyebileceğiniz gibi, istediğiniz paylaşım butonunun görünmesini de engelleyebilirsiniz. Eklentinin gelişmiş özellikleri sayesinde, hangi makalelerde düğmelerin görüneceğini veya görünmeyeceğini, hangi düğmelerin görüneceğini veya görünmeyeceğini istediğiniz gibi ayarlayabilir ve özelleştirebilirsiniz.

Eklenti ile birlikte gelen CSS dosyası aracılığı ile de eklentinin makalenizdeki görünümüne müdahele edebilir veya görünümüne ihtiyacınıza uygun olarak istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz. Plugin kurulumunu yaptıktan sonra, Uyumlu Ek Yöneticisi'nden eklentiyi yayınlamayı unutmayınız!

Eklentinin kurulumu için;

Joomla 2.5 Sitelerde: Admin panele girdikten sonra Eklentiler > Eklenti Yöneticisi giriniz ve dosya gözatma düğmesin tıklayıp, bilgisayarınıza indirdiğiniz kurulum paketini seçiniz ve yüklemeyi tamamlayınız.

Joomla 1.5 Sitelerde: Admin panele girdikten sonra Eklentiler > Kur/Kaldır giriniz ve dosya gözatma düğmesine tıklayıp, bilgisayarınıza indirdiğiniz kurulum paketini seçiniz ve yüklemeyi tamamlayınız.

Eklentiyi indirmek için: Facebook Article Bar - Demo
Okunma 7480 defa Son Düzenlenme Cumartesi, 01 Eylül 2012 16:57
Enes

Neredeyse tüm mesaisini Joomla'nın Türkiye'de gelişmesine adamıştır. Türkiye'de "Joomla! Kullanıcıları ve Geliştiricileri Derneği" kurucu üyelerindendir.

Joomla! ücretsiz destek sitesi JoomlaBilgi.org kurucusudur.

Web tasarımı ve internet teknolojileri üzerine mesleğini İstanbul'da icra etmektedir.

  • Yorum Mevcut Değil

Yorum Bırak

0 Karakter kısıtlaması
Eklediğiniz metin en az 5 karkater olmalıdır
Eklenebilir Dosyalar İzin verilen dosya türleri: bmp, csv, doc, gif, ico, jpg, jpeg, odg, odp, ods, odt, pdf, png, ppt, txt, xcf, xls 0 / 3
deneme