Perşembe, 06 Eylül 2012 19:43

ContactForm Plugin - Kolay İletişim Formu

Yazan 
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Joomla sitenizdeki neredeyse tüm içeriklerinizde kolay ve hızlı şekilde iletişim formları yayınlamanızı sağlayan plugin'dir. Joomla 2.5 ve üzeri sürümlerle uyumlu olan bu eklenti aracılığı ile sitenizin istediğiniz alanına iletişim formu ekleyebilirsiniz. joomla 2.5 uyumlu

ContactForm Plugin eklentisi 05.09.2012 itibariyle güncellenmiştir. Güncelleme sürümü: 2.24

Bu eklenti aracılığı ile basit bir iletişim formunu Joomla sitenizdeki makalelerde, modüllerde (Custom HTML - Özel HTML modülü), K2 bileşeni içeriklerinde ve diğer neredeyse tüm Joomla! içeriklerinde kolay ve hızlı bir şekilde yayınlayabilirsiniz.

Ayrıca eklentinin güncel sürümü ile birlikte yeni eklenem Editor Button (editör düğmesi) özelliği ile artık iletişim formlarını Joomla içeriklerinize çok daha rahat ve hızlıca ekleyebileceksiniz. Mail'i alacak kişileri noktalı virgül ile çoklu kişi olarak ekleyebilme, Joomla çekirdek sisteminin sunduğu resimli doğrulama (capthca) sistemi ile entegrasyon, üye girişi yapanlar için isim ve eposta alanının otomatik doldurulması, formu doldurana bir kopyasının gönderilmesi, form gönderilerini alacak birden fazla admin mail adresi belirleme gibi özellikler eklentinin sunduğu seçenekler arasında bulunmaktadır.

Eklentinin en büyük ayrıcalıklarından birisi ise, dilerseniz formları makalelere direkt olarak gömebiliyorsunuz veya dilerseniz istediğiniz bir kelimeye link olarak ekleyebiliyorsunuz. Link olarak eklemeniz durumunda ziyaretçi linke tıkladığında, iletişim formu popup pencere olarak açılmaktadır. 

Bütün bunlarla birlikte, ihtiyaçlarınıza göre özelleştirmek üzere eklentinin daha birçok özelliği ve seçeneği bulunmaktadır. Eklenti tamamen ücretsiz olup, daha fazla özellik sunan ücretli sürümü de bulunmaktadır.

Eklentiyi indirmek için: ContactForm Plugin - Eklentini incelemek için: Demo
Okunma 11255 defa
Enes

Neredeyse tüm mesaisini Joomla'nın Türkiye'de gelişmesine adamıştır. Türkiye'de "Joomla! Kullanıcıları ve Geliştiricileri Derneği" kurucu üyelerindendir.

Joomla! ücretsiz destek sitesi JoomlaBilgi.org kurucusudur.

Web tasarımı ve internet teknolojileri üzerine mesleğini İstanbul'da icra etmektedir.

 • Ziyaretçi (derya)

  Raporla Permalink

  joomlanın kendi iletişim formu varken buna neden gerek duyuyoruz?


  makalelerde kullanmanın dışında joomla form'a alternatif gerekli mi ki ?

  ayrıca sormak istediğim bir soru şu bizim makinamız windows sunucu ve joomlanın tüm sürümlerini rahatça kullanabiliyoruz lakin iletişim formu çalışmıyor buna farklı ayarmı yapmam lzım ? cevabınız evet ise örnek ayar linki alabilirmiyim iyi çalışmalar

 • Joomla'nın iletişim formu bir bileşendir... Bu ise bir plugin, yani bu plugin aracılığı ile oluşturduğunuz iletişim formlarını makaleler içerisinde de yayınlayabilirsiniz. Ayrıca Joomla'nın çekirdek iletişim formu her zaman her ihtiyacı görmeyebiliyor, bu tarz eklentiler ise daha fazla esneklik sunabiliyor.

  Sonuçta alternatiflerin olması iyidir değil mi :) İletişim formu çalışmıyor demişsiniz ama hata mı veriyor yoksa başka bir sorun mu var bilmiyoruz. Ayrıca mail ile ilgili SMTP ayarlarını v.b. en iyi hostinginizden öğrenebilirsiniz.

 • Ziyaretçi (hamit)

  Raporla Permalink

  enes bey merhaba alakasız ama birşey sorucam video derslerinizi hangi program ile capture ediyorsunuz.
  teşekkürler

 • Windows bilgisayarda Camtasia Studio programı kullanıyorum.

 • Ziyaretçi (JtouchMobile)

  Raporla Permalink

  Dear Enes,

  My name is Michael and I am writing on behalf of the developers at JtouchMobile. We work to bring a better view and interaction for Joomla website on most modern smartphones like iPhone/iPad, Android, Windows Phone, BlackBerry... Jtouch is the unique solution available in the market that can mobilize not just information website, but also e-commercial, and community based.

  I'm very pleased to announce the release of Jtouch 2.5.20-apha1 and hope to get advice from you, one of the most famous contributors of Joomla Community.

  You can see the powerful and easy to use of Jtouch at: http://www.jtouchmobile.com

  Or try Jtouch Mobile Demo page at: http://demo.jtouchmobile.com/jtouch25/

  Thank for your attention and looking forward to hearing from you.

  Best Regards,
  Michael J
  JtouchMobile, Joomla! Best Mobile Flatform
  michael@jtouchmobile.com
  www.jtouchmobile.com

Yorum Bırak

0 Karakter kısıtlaması
Eklediğiniz metin en az 5 karkater olmalıdır
Eklenebilir Dosyalar İzin verilen dosya türleri: bmp, csv, doc, gif, ico, jpg, jpeg, odg, odp, ods, odt, pdf, png, ppt, txt, xcf, xls 0 / 3
deneme