Çarşamba, 20 Haziran 2012 09:35

Joomla 2.5.6 Güvenlik Güncellemesi

Yazan 
Öğeyi Oyla
(4 oy)

Henüz dün yayınlanan Joomla 2.5.5 sürümünden sonra tespit edilen güvenlik açıklarından ötürü, yeni bir Joomla 2.5 sürümü güncellemesi daha yayınlanmıştır ve kullanıcıların güncellenmesi gerekmektedir.

Henüz dün Joomla 2.5.5 sürümünün yayınlandığını duyurmuştuk. Ayrıca Joomla 2.5.5 ile birlikte 11 adet yeni özellik de Joomla çekirdek sistemine eklenmişti.

Fakat Joomla geliştiricileri gelen raporlar ve incelemeler neticesinde Joomla 2.5.5 sürümüne 12 adet güvenlik açığı tespit ettiler ve bu nedenle acilen yeni bir güvenlik güncellemesi paketi yayınladılar. Bu nedenle Joomla 2.5 eski sürümleri kullanan veya Joomla 2.5.5 sürümüne güncelleme yapmış kişilerin güvenlikleri nedeni ile Joomla 2.5.6 sürümüne sitelerini yükseltmeleri şiddetle tavsiye edilmektedir.

Joomla geliştiricileri daha güvenli ve kararlı Joomla sürümleri için çalışmalarına hızla ve kararlılıkla devam etmektedir...

Okunma 3518 defa Son Düzenlenme Çarşamba, 20 Haziran 2012 09:46
Enes

Neredeyse tüm mesaisini Joomla'nın Türkiye'de gelişmesine adamıştır. Türkiye'de "Joomla! Kullanıcıları ve Geliştiricileri Derneği" kurucu üyelerindendir.

Joomla! ücretsiz destek sitesi JoomlaBilgi.org kurucusudur.

Web tasarımı ve internet teknolojileri üzerine mesleğini İstanbul'da icra etmektedir.

  • Yorum Mevcut Değil

Yorum Bırak

0 Karakter kısıtlaması
Eklediğiniz metin en az 5 karkater olmalıdır
Eklenebilir Dosyalar İzin verilen dosya türleri: bmp, csv, doc, gif, ico, jpg, jpeg, odg, odp, ods, odt, pdf, png, ppt, txt, xcf, xls 0 / 3
deneme