Perşembe, 13 Eylül 2012 19:14

Joomla 2.5.7 Yayınlandı

Yazan 
Öğeyi Oyla
(2 oy)

Joomla geliştirici takımı daha güvenli ve kararlı Joomla sürümleri yayınlamak üzere çalışmalarına hızla devam ediyorlar. Bugün yeni güvenlik sürümü Joomla 2.5.7 yayınlanmış bulunmaktadır. Joomla 2.5 kullanıcılarının bu son sürüme güncelleme yapmaları gerekmektedir.

Joomla 2.5.7 sürümü ile birlikte bir (1) adet yeni özellik eklendi. Ayrıca iki (2) adet güvenlik açığı kapatıldı ve 42 adet de sorun giderildi.

Joomla 2.5.7 sürümü ile birlikte Joomla 2.5 çekirdek sistemine eklenen yeni özellik, direkt olarak Eklenti Yöneticisi'nden dil paketlerinin kurulabilmesi oldu. Kapatılan iki adet açık ise "düşük seviyeli ve öncelikte" olarak tanımlanmakta.

Joomla 2.5 Sitemi Bu Son Sürüme Nasıl Güncelleyebilirim?

Joomla 2.5 sürümlerinde güncelleme işlemi oldukça basit. Admin panelinize giriş yaptıktan sonra Bileşenler menüsü altında yer alan Joomla Güncelleme bağlantısına tıklayın. İlgili güncelleme bilgisi karşınıza listelenecektir, oradan güncelleme sürümünün kutucuğu işaretleyip Güncelle düğmesine tıklayabilirsiniz. Dilerseniz Joomla Güncelleme video dersini izleyebilirsiniz.

Joomla 2.5.7 indirmek için: Joomla 2.5 İndir
Okunma 2791 defa
Enes

Neredeyse tüm mesaisini Joomla'nın Türkiye'de gelişmesine adamıştır. Türkiye'de "Joomla! Kullanıcıları ve Geliştiricileri Derneği" kurucu üyelerindendir.

Joomla! ücretsiz destek sitesi JoomlaBilgi.org kurucusudur.

Web tasarımı ve internet teknolojileri üzerine mesleğini İstanbul'da icra etmektedir.

Bu diyalogda yer alanlar

 • Ziyaretçi (Serkan)

  Raporla Permalink

  Hocam ben de herhangi bir güncelleme görünmüyor ama site hala 2.5.6 'da görünüyor Ne yapmam lazım?

 • Admin panele girdikten sonra Site menüsü altında yer alan Site Bakımı kısmındaki Önbelleği Temizle girin. Listeyi tamamen işaretleyin ve sağ üst köşedeki Sil düğmesine tıklayın. Ayrıca yine Site Bakımı kısmındaki Zaman Aşımındaki Önbelleği Temizle kısmında da sağ üstten Zaman Aşımını Kaldır düğmesine tıklayın ve sonrasında tekrar güncellemenin görünüp görünmediğini kontrol edin...

  Eğer yine olmazsa bu güncelleme paketini indirip, joomla sitenize yükleyebilirsiniz.

 • Ziyaretçi (Serkan)

  Raporla Permalink

  Hocam şimdi ben sizin verdiğiniz adresten Joomla_2.5.6_to_2.5.7-Stable-Patch_Package adlı dosyayı indirip localde denedim ve sitem 2.5.7 oldu. Size sormak istediğim mesala Joomla_2.5.6_to_2.5.7-Stable-Patch_Package adlı dosyada mesala images klasörü var. Şimdi ben bunu kendi cpanelime atınca orada images klasöründe benim sonradan atmış olduğum resimler gitmez mi? Aynı şekilde htaccess dosyası benim cpanelimde farklı şimdi ben bunu da cpanelden atarken benim 2.5.6'ya ait olan htaccess dosyamı silip 2.5.7 ye ait htaccess dosyasını atarsa, htaccess ayarlarım sıfırlanmaz mı?

  Kusura bakmayın acemiyim biraz. Umarım ne demek istediğimi anlatabildim

 • Sizin sonradan yüklediğiniz resimlere bir şey olmaz. Eğer upgrade paketinde images klasörü varsa, o klasördeki resimler Joomla'nın kendi çekirdek resimlerini günceller sadece. Sizin önceden yüklediğiniz resimleri silmez...

  htaccess dosyası değişmez, sonradan yüklemenize gerek yok, yüklenirse de sorun olmaz. Bu güncelleme paketleri sitenizin mevcut durumunu bozmayacak şekildedir, sadece Joomla çekirdek dosyalarını değiştirir.

 • mrb enes bey sanırım ben bıraz ayarları ıle kurcaladım ve katagorılerdekı ana sayfayı logıne bagladım yanlıslıkla dolasıyla benım paylastıgım konuları goruntulenmıyor acaba eskı halıune nasıl donderebılırı ver 2.5.7
  sımdılıkten tskler

  www.sanalciyiz.tk
  www.sanalciyim.tk

Yorum Bırak

0 Karakter kısıtlaması
Eklediğiniz metin en az 5 karkater olmalıdır
Eklenebilir Dosyalar İzin verilen dosya türleri: bmp, csv, doc, gif, ico, jpg, jpeg, odg, odp, ods, odt, pdf, png, ppt, txt, xcf, xls 0 / 3
deneme