Çarşamba, 10 Ekim 2012 14:21

Joomla 3.0.1 Güvenlik Sürümü

Yazan 
Öğeyi Oyla
(4 oy)

Joomla geliştirici takımı, yeni ana sürüm olan Joomla 3.0 için güvenlik güncellemesini yayınlamış bulunuyor. Joomla 3.0 versiyonunu kullanmakta olan site sahiplerinin güvenlik nedeni ile güncelleme yapmaları gerekmektedir.

Bu güvenlik sürümü ile birlikte yüksek öncelikte bulunan güvenlik açıkları kapatılmıştır ve iyileştirmeler gerçekleştirilmiştir. Bu nedenle eğer sitenizde Joomla 3.0 sürümü kullanıyorsanız bu güvenlik güncellemesini yapmanız sitenizin güvenliği açısından çok önemlidir.

Fakat eğer güncelleme işlemini Joomla 3.0.0'dan Joomla 3.0.1'e yapacaksanız, dikret güncelleme yapmadan önce, lütfen Joomla 3.0.0 yamasını (Hot Patch) kurduğunuzdan emin olun. Bu işlem Joomla 2.5 sürümlerinden, Joomla 3.0.1'e güncelleme yapacaklar için gerekli değildir.

Joomla Hot Patch Nasıl Kurulur?

Bu kurulumu sadece Joomla 3.0.0 sürümünden Joomla 3.0.1 sürümüne güncelleme yapacakların uygulaması gerekir!

İlk olarak admin panele giriş yapın ve Eklenti Yöneticisi'ne girin. URL'den Kurulum yapma kısmındaki kutucuğa şu URL'yi yapıştırın ve kurulum işlemini gerçekleştirin:

http://joomlacode.org/gf/download/frsrelease/17575/76677/joomla_3-0-0_hotpatch.zip

Eğer URL'den kurulum sırasında sorun yaşarsanız, direkt olarak dosyayı bilgisayarınıza indirip, sonrasında normak eklenti kurar gibi kurulumu gerçekleştirebilirsiniz. Sonrasında da direkt olarak Joomla! güncelleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Güncelleme ile ilgili olarak sıkıntı yaşarsanız Joomla Forum bölümümüzden sorularınızı iletebilirsiniz.

Okunma 2785 defa Son Düzenlenme Çarşamba, 10 Ekim 2012 14:37
Enes

Neredeyse tüm mesaisini Joomla'nın Türkiye'de gelişmesine adamıştır. Türkiye'de "Joomla! Kullanıcıları ve Geliştiricileri Derneği" kurucu üyelerindendir.

Joomla! ücretsiz destek sitesi JoomlaBilgi.org kurucusudur.

Web tasarımı ve internet teknolojileri üzerine mesleğini İstanbul'da icra etmektedir.

  • Yorum Mevcut Değil

Yorum Bırak

0 Karakter kısıtlaması
Eklediğiniz metin en az 5 karkater olmalıdır
Eklenebilir Dosyalar İzin verilen dosya türleri: bmp, csv, doc, gif, ico, jpg, jpeg, odg, odp, ods, odt, pdf, png, ppt, txt, xcf, xls 0 / 3
deneme