Pazartesi, 04 Ekim 2010 16:40

VirtueMart - TL Para Birimini Fiyattan Sonraya Almak

Yazan 
Öğeyi Oyla
(0 oy)

VirtueMart online alışveriş bileşeni sadece kendi alanında değil, tüm alanlarda Joomla için geliştirilen en iyi eklentiler arasında yer almakta. Sunmuş olduğu özellikler ile eklenti sayesinde profesyonel bir alış veriş sitesinde olması gereken herşeyi sitenizde sunabilirsiniz. Fakat VirtueMart ilk kurulduğunda Dolar (USD) para birimini varsayılan olarak kullanmaktadır ve Dolar sembolü ($) ücret ve fiyat rakamlarından önce kullanılır ($59.99)... Fakat TL sembolü fiyat ve ücret ibaresinin sağında yani sonra yer alır. İşte bu makalede TL ibaresini nasul fiyatı sonuna (sağına) taşınacağını anlatıyoruz...

İlk olarak Joomla sitemizin admin paneline (siteadi.com/administrator) giriş yapınız. Daha sonra Bileşenler menüsü altında yer alan VirtueMart seçeneğine tıklayın.


1- Mağaza Ayarları

Karşınıza VirtueMart bileşeninin yönetim paneli gelecektir. Sol tarafta yer alan panelden Mağazam sekmesi altında yer alan Mağaza Ayarları'na tıklayın.


2- Para Birimi Ayarları

Daha sonra açılan Mağaza Ayarları sayfasında sağ altta yer alan Para Birimi Gösterim Şekli kısmında çeşitli ayarlar bulunduğunu göreceksiniz. Buradaki ayarlardan Pozitif Değer Biçemi açılır sekmesinden ilk (00Symb) veya ikinci (Symb 00) ayarı istediğiniz şekilde seçin. Böylece para birimi sembolü (TL) artık ücret ve fiyat ibaresinin sonunda yani sağında yer alacaktır.

Aynı şekilde Negatif Değer Biçemi ayarını da düzenleyebilirsiniz.

Okunma 6662 defa Son Düzenlenme Pazartesi, 04 Ekim 2010 16:59
Enes

Neredeyse tüm mesaisini Joomla'nın Türkiye'de gelişmesine adamıştır. Türkiye'de "Joomla! Kullanıcıları ve Geliştiricileri Derneği" kurucu üyelerindendir.

Joomla! ücretsiz destek sitesi JoomlaBilgi.org kurucusudur.

Web tasarımı ve internet teknolojileri üzerine mesleğini İstanbul'da icra etmektedir.

  • Yorum Mevcut Değil

Yorum Bırak

0 Karakter kısıtlaması
Eklediğiniz metin en az 5 karkater olmalıdır
Eklenebilir Dosyalar İzin verilen dosya türleri: bmp, csv, doc, gif, ico, jpg, jpeg, odg, odp, ods, odt, pdf, png, ppt, txt, xcf, xls 0 / 3
deneme