Perşembe, 03 Haziran 2010 05:34

Joomla Uyumlu Hosting

Yazan 
Öğeyi Oyla
(14 oy)

Joomla Uyumlu HostingDünyanın en çok tercih edilen İçerik Yönetim Sistemi (CMS) Joomla! sistemi, Türkiye'de de son yıllarda yükselişte ve popülerliğini iyice geliştirmekte. Gerek basitliği, gerek kodlama bilgisi gerektirmemesi, gerek 3. parti eklentiler ve temalarla güçlendirilebilmesi ile Joomla! en popüler web çözümlerinden.

Bu kadar çok sevilen ve tercih edilen bir sistem, doğal olarak bizlerin olduğu kadar, kötü niyetli (hacker) kişilerin de dikkatini çekmekte. Bu nedenle güvenlik Joomla için ayrı bir öneme sahip. Joomla! her ne kadar çok güvenli bir sistem olsa da, 3. parti eklentiler ve temaların kullanımı sonucunda bu güvenlik tedbirleri delinebilmekte.

Ayrıca Joomla! her ne kadar güçlü olduğu kadar basit bir sistem olsa da, bazı sistem gereklilikleri bulunmaktadır. Bununla beraber Joomla!'yı en iyi şekilde ve hata ile karşılaşmadan kullanabilmek için sunucunuzun, yani hosting paketinizin bazı özellikleri olması gerekmektedir.

Peki Joomla Uyumlu Hosting Nasıl Olmalıdır?

Php.ini yapılandımasıbir

Joomla'nın yapılandırılmasında can damarı olan php.ini dosyası hosting firmalarında tek noktadan yönetilir . Ve bu dosyadaki yapılan bir değişiklik sunucu üzerindeki ortak hosting kullanıcılarına yansıtılır. Diğer sitelerin çalışması için açılmış veya gözardı edilmiş olan özellikler sizin siteniz için güvenlik açığı oluşturabilir veya çalışmasını olumsuz yönde etkileyebilir. Optimum Server sunucularında ise php.ini dosyası her hosting müşterisine ayrı olarak sunulmaktadır. Bu önemli özellik sayesinde nokta atışı yaparak web sitenizin tam olarak ayarlamalarını yapabilir , ihtiyaç duymadığınız özellikleri kapatabilir, güvenliğinizi ve performansınızı arttırabilirsiniz. ( Safe Mode, Display Errors, File Uploads, Register Globals vb)

Sunucu Eklentileri

Joomlanın sağlıklı çalışması için gerekli olan php eklentileri ( gd2, imagemagick, domxml vb ) özellikler sistemde kuruludur.

Dosya & klasor izinleri

Sunucularımızda özel yapılandırılması sayesinde dosya ve klasor sahipliği izinleri tam yapılandırılarak sadece size ait kullanıcıyla yönetebileceğiniz bir web siteniz olur. Bu sayede dosya sahipliğinden dolayı gelebilecek sorun ve saldırılarla karşı karşıya kalmazsınız.. (örnek : 777 izni verilmiş dosya ve klasor izini güvenlik sorunları , nobody ortak kullanıcısının kullanılmasından dolayı oluşan güvenlik açıkları, ortak kullanıcıdan kaynaklanan okuma yazma hakları sorunları ortadan kalkar)

Güvenlik

Gelişmiş agresif firewall sistemi ile sitelerinizin güvenliği dahada perçinlenmiştir. bu sayede sitenize izinsiz giriş yapma şifre denemeleri, port taramaları yada şüpheli yazılım kod parçaları çalıştırma denemeleri engellenir.

Yedekleme

Hosting hizmetinin can damarlarından biri olan yedekleme sistemi. Optimum Server sistemlerinde gelişmiş yedekleme sayesinde web sitesinizin günlük, haftalık, ve aylık yedeği hem sunucu içinde hemde sunucu dışındaki bakcup tape lerde barındırılmaktadır. Sitenizde çıkacak olan herhangi bir sorunda saniyeler içinde sizin istediğiniz günün yedeğini yükleyebilirsiniz.

Ücretsiz Kurulum ve Site taşıma

Joomlada web sitenizi yapmaya karar verdiniz. fakat kurulumu ve ayarları hakkında teknik olarak yetersizsiniz. siparişinizden sonra talebiniz üzerine joomlanın en son kararlı olan versiyonunu sizin adınıza hiç bir ücret talep etmeden kuruyor ve teslim ediyoruz. kendi bilgisayarınızda hazırladığınız yada başka bir hosting sunucusunda barındırılan joomla web sitenizi taşıyıp sunucularımıza entegre ettikten sonra size çalışır halde sunuyoruz.

Teknik Destek

Web siteniz kuruldu fakat web hosting ve sunucu yönetimi konusunda teknik bilgi eksikliğiniz var. Tabiki bu durum doğaldır herkesten bu teknik konuları bilmesi veya çıkan sorunları yorumlaması beklenemez. bu durumda teknik ekibimiz size eşlik edecek ve sorularınıza hemen cevap vererek sorunlarınızı çözecektir.

İndirimli Joomla Uyumlu Hosting satın almak için Optimum Server giderek alışverişinizi yapabilir ve satın alma aşamasında İndirim Kodu kısmına joomlabilgi yazabilirsiniz, böylece %10 indirim uygulanacaktır.!
Okunma 21396 defa Son Düzenlenme Cumartesi, 24 Aralık 2011 11:35
Enes

Neredeyse tüm mesaisini Joomla'nın Türkiye'de gelişmesine adamıştır. Türkiye'de "Joomla! Kullanıcıları ve Geliştiricileri Derneği" kurucu üyelerindendir.

Joomla! ücretsiz destek sitesi JoomlaBilgi.org kurucusudur.

Web tasarımı ve internet teknolojileri üzerine mesleğini İstanbul'da icra etmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

  • Yorum Mevcut Değil

Yorum Bırak

0 Karakter kısıtlaması
Eklediğiniz metin en az 5 karkater olmalıdır
Eklenebilir Dosyalar İzin verilen dosya türleri: bmp, csv, doc, gif, ico, jpg, jpeg, odg, odp, ods, odt, pdf, png, ppt, txt, xcf, xls 0 / 3
deneme