Cuma, 11 Haziran 2010 21:11

JFTP::write: Bad response

Yazan 
Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

JFTP::write: Bad response Hata Oluştu! configuration.php dosyası yazılmak için açılamıyor! JFTP::write: Bad response Hata Oluştu! configuration.php dosyası yazılmak için açılamıyor!

Hatası, hatanın nedeni ve çözümü bu makalede...

JFTP::write: Bad response Hata Oluştu! configuration.php dosyası yazılmak için açılamıyor! JFTP::write: Bad response Hata Oluştu! configuration.php dosyası yazılmak için açılamıyor!

Joomla kullanıcılarının en çok karşılaştığı hatalardan bir tanesidir. Hatadan da anlaşılacağı gibi Joomla sitelerin belkemiği olan yapılandırma dosyası configuration.php adlı dosyanın gerekli yazma iznine sahip olmamasındandır. Bu dosya Joomla'nın çalışması için şart olan bir dosyadır ve yazılabilir durumda olmalıdır.

Çözüm:

Dosyayı yazılabilir hale getirmek için FTP programınız ile Joomla ana dizinine bağlanın. Orada configuration.php adlı dosyayı bulun. Fareniz ile sağ tıklayın ve Dosya İzinleri (file permissions) kısmına tıklayın. Açılan penceredeki izin kısmını 644 olarak değiştirin. Joomla dosyalarının standart yazılabilirlik izni 644'tür. Bu durumda hata çözülmesi gerekir.

Fakat sorun düzelmezse, dosya iznini geçici olarak 777 yapın. İşiniz bittikten sonra tekrar 644 olarak düzenlemeyi unutmayın.

Eğer FTP programınız ile veya diğer yöntemlerle dosya izinlerini siz değiştiremiyorsanız, sunucunuzda dosya izni değiştirmek için yetkiniz yok demektir. Bu durumda hosting şirketiniz ile görüşerek durumu bildirebilirsiniz. Hosting şirketi ya size gerekli yetkiyi verecektir veya kendileri düzenleyecektir.

Okunma 7289 defa
Enes

Neredeyse tüm mesaisini Joomla'nın Türkiye'de gelişmesine adamıştır. Türkiye'de "Joomla! Kullanıcıları ve Geliştiricileri Derneği" kurucu üyelerindendir.

Joomla! ücretsiz destek sitesi JoomlaBilgi.org kurucusudur.

Web tasarımı ve internet teknolojileri üzerine mesleğini İstanbul'da icra etmektedir.

Bu diyalogda yer alanlar

Yorum Bırak

0 Karakter kısıtlaması
Eklediğiniz metin en az 5 karkater olmalıdır
Eklenebilir Dosyalar İzin verilen dosya türleri: bmp, csv, doc, gif, ico, jpg, jpeg, odg, odp, ods, odt, pdf, png, ppt, txt, xcf, xls 0 / 3
deneme