Cuma, 23 Temmuz 2010 02:38

jtablesession::Store Failed Hatası ve Çözümü

Yazan 
Öğeyi Oyla
(6 oy)

Joomla sitelerde bazen "jtablesession::Store Failed" hatası ile karşılaşılabilmektedir. Aslında bu bir hata olmayıp, uyarı olarak algılamak daha doğru olacaktır. Bu hata alındığı zaman ise, çözümü çok basittir. Yapmanız gerekenleri bu makalede anlatıyoruz...

Alınan hata:

jtablesession::Store Failed
DB function failed with error number 145
Table ‘./joomla_database/jos_session’ is marked as crashed and should be repaired
SQL=INSERT INTO `jos_session` (`session_id`,`time`,`username`,`gid`,`guest`,
`client_id`) VALUES (’1ecb458814b53d190db10cafee822dc0′,’1237429551′,”’0′,’1′,’0′);

Çözümü:

İlk olarak Joomla sitenizin kontrol paneline (Cpanel) giriş yapın. Eğer Cpanel kullanmayan bir sunucuda iseni phpMyadmin panelinize giriş yapınız ve orada hata ile karşılaştığınız Joomla sitenizin veri tabanını seçin. Karşınıza Joomla sitenizin veritabanı ve tabloları gelecektir.

Bunlar arasında yer alan jos_session adlı tablonun isminin yanında yer alan kutucuğu işaretleyin ve sayfanın en alt kısmında yer alan açılır menüden Boşalt seçeneğini seçin. Burada dikkat etmeniz gereken nokta Boşalt seçeneğini seçmenizdir, zira çok fazla üye ziyareti sonucunda şişen bu tabloyu boşaltmak yani rahatlatmak gerekir. Bu açılır listeden Kaldır seçeneğini seçmeyiniz!

Böylelikle Joomla sisteminde oturum süre aşımlarını, üye oturum bilgilerini tutan bu tablonun şişikliği giderilmiş ve alınan hatanın önüne geçilmiş olunur.

Okunma 13397 defa Son Düzenlenme Cuma, 23 Temmuz 2010 11:08
Enes

Neredeyse tüm mesaisini Joomla'nın Türkiye'de gelişmesine adamıştır. Türkiye'de "Joomla! Kullanıcıları ve Geliştiricileri Derneği" kurucu üyelerindendir.

Joomla! ücretsiz destek sitesi JoomlaBilgi.org kurucusudur.

Web tasarımı ve internet teknolojileri üzerine mesleğini İstanbul'da icra etmektedir.

Bu kategoriden diğerleri: « JFTP::write: Bad response

Yorum Bırak

0 Karakter kısıtlaması
Eklediğiniz metin en az 5 karkater olmalıdır
Eklenebilir Dosyalar İzin verilen dosya türleri: bmp, csv, doc, gif, ico, jpg, jpeg, odg, odp, ods, odt, pdf, png, ppt, txt, xcf, xls 0 / 3
deneme