Perşembe, 03 May 2012 11:38

Voxel - RocketTheme Joomla 2.5 Template

Yazan 
Öğeyi Oyla
(0 oy)
Voxel Joomla 2.5 Template Voxel Joomla 2.5 Template

Rockettheme, Mayıs ayı 2012 Joomla temasını, kulüp üyeleri için yayınladı. Web tasarım dünyasının en son kodlama dilleri ile geliştirilen tema, oldukça geniş kullanım alanı sunmakta.

Özellikle bol içeriği olan; magazin, online dergi, blog tarzı sitelerde rahatlıkla kullanılabilir. Bu tema ile birlikte eklenen mozaik yerleşim sayesinde, belirli kategorilerden içerikler mozaik slayt şeklinde sunulmaktadır.

RocketTheme'in geliştirdiği, tema yapısı olan Gantry-Framework aracılığı ile geliştirilen tema, mobil cihazları (iPhone, iPad, Android v.b.) desteklemektedir. Ayrıca popüler içerik eklentisi K2 bileşeni de tema tarafından özel olarak desteklenmektedir ve bileşene has sitil yapısı bulunmaktadır.

12 farklı sitil seçeneği, 82 modül pozisyonu, Joomla 2.5 uyumlu, RTL dil desteği ve diğer bir çok özellik Voxel teması tarafından sunulan özellikler arasındadır.

Voxel temasını indirmek için RocketTheme kulüp üyeliği gerekmektedir. DEMO
Okunma 5929 defa Son Düzenlenme Perşembe, 03 May 2012 11:42
Enes

Neredeyse tüm mesaisini Joomla'nın Türkiye'de gelişmesine adamıştır. Türkiye'de "Joomla! Kullanıcıları ve Geliştiricileri Derneği" kurucu üyelerindendir.

Joomla! ücretsiz destek sitesi JoomlaBilgi.org kurucusudur.

Web tasarımı ve internet teknolojileri üzerine mesleğini İstanbul'da icra etmektedir.

 • Ziyaretçi (Deniz)

  Raporla Permalink

  İyi Günler Ben bu Temayı Almak İstiyorum ama Bunu o siteden alırken ne kadar güvenli ama joomla bilgi ailesi bize bu güvenceyi sağlarmı İyi çalışmalar

 • Bu tema üreticisinin JoomlaBilgi.org ile hiç bir alakası yoktur, bu nedenle garanti vermemiz zaten sözkonusu olamaz.
  Fakat RocketTheme firması Joomla dünyasında bilinen ve güvenilir bir markadır. Şahsen benim orada hesabım var ve bugüne kadar hiç sorun yaşamadım. Ayrıca dünya çapında 10 binlerce üyesi olan bir sitedir.

 • ya bu temayı kulub uyesı olmadan lisansli indiremıyormuyuz.

 • Ziyaretçi (Hakan Haskan)

  Raporla Permalink

  Enes bey Merhaba. Çalışmalarınızı ve paylaşımlarınızı yakından takip diyorum. Öncelikle yüm paylaşımlarınız için teşekkürler.
  Sorum şu, Bu üyelikli sistemlerde Tema ve eklentilerin lisans süresi hakkında bilgi verir misin?
  Örneğin Joomlaindir.com'da ben 180lük üye olduğumda lisans sürem 360 gün deniyor. Peki 360 gün sonra üyeliğimi devam ettirmedim. Sitemin akibeti ne olur? Sizin hesabınızın oldugu RocketTheme veya GavikPro gibi sitelerde mantık aynı mı? Bu konuda beni aydınlatırsanız çok memnun olurum.

 • Bakın joomlaindir vb siteler hak yiyen sitelerdir ve kesinlikle o temaları satma yetkileri yoktur. Bir temayı sadece ama sadece üreticisinden almanız gerekir. Yani mesela eğer bu yazıda tanıtılan voxel temasını sadece rockettheme sitesinden almanız gerekir. Diğer bir sitede tema dağıtılıyorsa hem yasal değildir, hem de gayrı ahlakidir.

  Gelelim rockettheme, yootheme, gavick gibi sitelerden tema aldığınızı varsayarsak; 3 aylık üyelik aldığınızda bu 3 ay boyunca tüm temaları indirebilir ve indirdiğiniz bu temaları hayatınız boyunca kullanabilirsiniz. Fakat 3 ayın sonunda indirme yetkiniz biter ve bir daha temaları indiremezsiniz. Tekrar tema indirmek için üyeliğinizi yenilemeniz gerekir.

 • Ziyaretçi (Hakan)

  Buna cevaben: Enes Raporla Permalink

  Enes bey Joomlaindir ve türevi konusunda beni aydınlattığınız için tekrardan çok teşekkürler. Bir sorum daha olacak YoTheme gibi bazı sitelerde (3 Site Licenses - 1 Site Licenses - Unlimited Site Licenses) gibi sınırlamalar var. Diyelim ki benim üyeliğim 1 site lisansa izin veriyor ve 3 aylık üyelik. Bu süre içinde ben istediğim kadar tema indirip süresiz kullanabilecek miyim? Öyleyse Bu lisans sınırlaması neyin nesi?
  Örneğin RocketTheme sitesinde http://b1210.hizliresim.com/12/d/dvk8c.png bu resimde işaretlediğim 2 aylık üyeliği aldığımda iki ay boyunca ben sınırsız tema indirip yasal olarak editleyip yayınlayabilir miyim?

 • Eğer üyeliği sadece 1adet lisans hakkı veriyorsa bu şu demek oluyor: üyelik süren boyunca sınırsız tema indirebilirsin fakat bu temaları sadece bir adet sitede kullanabilirsin.

  Daha doğrusu sadece 1 site için üreticiden destek alabilirsin. Yani açıkçası GPL lisansı ile tema sattıkları için birden fazla sitede kullanmanda normalde sakınca yoktur. Ama birden fazla sitede kullanırsan, diğer siteler için forumlarından destek alamazsın.

  Zaten böyle yapman en azında hakkı olmayan sitelerden almandan çok daha iyidir.

 • Ziyaretçi (Hakan)

  Raporla Permalink

  Çok Teşekkür ederim beni aydınlattınız.

Yorum Bırak

0 Karakter kısıtlaması
Eklediğiniz metin en az 5 karkater olmalıdır
Eklenebilir Dosyalar İzin verilen dosya türleri: bmp, csv, doc, gif, ico, jpg, jpeg, odg, odp, ods, odt, pdf, png, ppt, txt, xcf, xls 0 / 3
deneme