Çarşamba, 29 Şubat 2012 19:42

Facebook Uygulama Davetlerini Engelleme

Yazan 
Öğeyi Oyla
(3 oy)
Facebook Davet Engelleme Facebook Davet Engelleme JoomlaBilgi.org

İnternet kullanıcıları olarak sizlerin muhakkak bir adet Facebook hesabınız vardır. Hele hele sitemizi takip eden kişiler genelde webmaster olanlar veya webmaster adayları, bu nedenle kendi şahsi Facebook hesaplarının haricinde muhtemelen sahip oldukları site(ler) için de en az bir adet Facebook sayfası ya vardır veya olacaktır.

Ne kadar çok arkadaşınız varsa ve Facebook'ta ne kadar çok vakit geçiriyorsanız, o kadar da çok davet alıyorsunu demektir. Bu davetler arkadaşlık davetleri, etkinlik davetleri olabileceği gibi; genelde uygulamalar (apps) için de çokça davet alınabilmektedir.

Hatta bazen arkadaşlarınız o kadar çok uygulama daveti gönderebilmekteler ki, illallah dememek elde değil. İşte bu makalede anlatacağımız yöntem sayesinde, dilerseniz belirli arkadaşlarınızdan gelen tüm uygulama davetleri tek bir işlemle iptal edebilirsiniz. Yani belirleyeceğiniz arkadaşlarınız size hiçbir zaman uygulama daveti gönderemeyecekler, üstelik bu işlem için arkadaşlarınızı arkadaş listenizden de çıkarmanız gerekmemekte.

Facebook Uygulama Davetleri Nasıl Engellenir?

İlk olarak bu işlemi uygulamak istediğiniz Facebook hesabınıze giriş yapın. Daha sonra sağ üst köşede yer alan ve ayarları açmanızı sağlayan ok işaretine tıklayın. Açılan menülerden de Gizlilik Ayarları olana tıklayın.

facebook davet engelleme 1

Daha sonra açılan sayfada en alt kısıma doğru yer alan Engellenen Kişiler ve Uygulamar ibaresinin sağ tarafında yer alan Engellemeleri Yönet bağlantısına tıklayın.

facebook davet engelleme 2

Açılan sayfada yer alan Bu Kişiden Gelen Davetleri Engelle kısmına arkadaş(lar)ınızın isim(ler)ini yazmaya başlayabilir ve engelleme işlemini başlatabilirsiniz. Böylece buradan belirlediğiniz arkadaşlarınızın size göndereceği uygulama davetleri otomatik olarak reddedilecektir.

facebook davet engelleme 3

Okunma 10242 defa Son Düzenlenme Çarşamba, 29 Şubat 2012 19:56
Enes

Neredeyse tüm mesaisini Joomla'nın Türkiye'de gelişmesine adamıştır. Türkiye'de "Joomla! Kullanıcıları ve Geliştiricileri Derneği" kurucu üyelerindendir.

Joomla! ücretsiz destek sitesi JoomlaBilgi.org kurucusudur.

Web tasarımı ve internet teknolojileri üzerine mesleğini İstanbul'da icra etmektedir.

Bu kategoriden diğerleri: Facebook Instagram'ı Satın Aldı »
  • Yorum Mevcut Değil

Yorum Bırak

0 Karakter kısıtlaması
Eklediğiniz metin en az 5 karkater olmalıdır
Eklenebilir Dosyalar İzin verilen dosya türleri: bmp, csv, doc, gif, ico, jpg, jpeg, odg, odp, ods, odt, pdf, png, ppt, txt, xcf, xls 0 / 3
deneme