Pazartesi, 09 Nisan 2012 20:35

Facebook Instagram'ı Satın Aldı

Yazan 
Öğeyi Oyla
(2 oy)
Facebook Instagram'ı Satın Aldı Facebook Instagram'ı Satın Aldı

Dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitesi Facebook, dünyanın en popüler mobil uygulamarından birisi olan Instagram'ı 1 milyar dolara satın aldı.

Evet kim derdi ki; mobil cihazlara aracılığı ile fotoğraf çekmeinizi, bu fotoğrafa çeşitli filtreler uygulamanızı ve paylaşımlı profilinizde yayınlamanızı sağlayan bir uygulama 1.000.000.000 (bir milyar) dolara alıcı bulacak? Evet Instagram bu değere Facebook tarafından satın alındı.

Facebook kurucularından Mark Zuckerburg Facebook üzerindeki duvarından Insragram'ı ve takımını Facebook bünyesine kattıklarını duyurdu. Yıllardır insanların fotoğraflarını paylaşmalarını sağladıklarını belirten Zuckerburg, Instagram ile birlikte çok daha kaliteli tecrübeler sunacaklarını belirtti.

Geçtiğimiz günlerde Android uygulamasını da duyuran Insragram, kullanıcı kitlesini çok daha fazla genişletmişti. Bu güzel haberden sonra Instagram kullanıcılarından bazıları aldığı yeni haberle birlikte endişe de duymaya başladılar.

Önümüzdeki süreç Facebook'un Instagram'ı nasıl sistemine entegre edeceğini ve kullanıcılara nasıl tecrübler sunacağını gösterecek...

Okunma 6508 defa Son Düzenlenme Pazartesi, 09 Nisan 2012 20:39
Enes

Neredeyse tüm mesaisini Joomla'nın Türkiye'de gelişmesine adamıştır. Türkiye'de "Joomla! Kullanıcıları ve Geliştiricileri Derneği" kurucu üyelerindendir.

Joomla! ücretsiz destek sitesi JoomlaBilgi.org kurucusudur.

Web tasarımı ve internet teknolojileri üzerine mesleğini İstanbul'da icra etmektedir.

  • Yorum Mevcut Değil

Yorum Bırak

0 Karakter kısıtlaması
Eklediğiniz metin en az 5 karkater olmalıdır
Eklenebilir Dosyalar İzin verilen dosya türleri: bmp, csv, doc, gif, ico, jpg, jpeg, odg, odp, ods, odt, pdf, png, ppt, txt, xcf, xls 0 / 3
deneme