Google

Google (5)

İnternet devi Google ve ürünleri ile ilgili güncel paylaşımlar, bilgiler ve makaleler.

170 milyondan daha fazla kullanıcı Google+ ürününe bir şekilde geçiş yaptı bile, böylece son politika değişikliğinden sonra rahat rahat tüm Google ürünlerini tek bir yerden yönetebiliyor ve görebiliyorlar.

Google'ın ilk açıklandığı günden bu yana çokça tartışılan yeni gizlilik şartları ve sözleşmesi bugün itibariyle (1 Mart 2012) hayata geçmiş bulunuyor. İlk defa Ocak 2012'de duyurulan bu yeni düzenleme ile Google aynı zamanda sadeleşmeye de gitti.

Karakter kodlaması (character encoding) yöntemi ile bilgisayarlarda kullanılan bütün metinleri bilgisayarlar depolarlar. Bu kodlama işlemi de her metindeki her karaktere bir rakam vererek gerçekleştirilir.

Google Plus geçtiğimiz ay yeni Sayfa (Page) oluşturma özelliğini duyurdu. Yani artık aynen Facebook'ta olduğu gibi, Google Plus'da da ürünleriniz, markalarınıza, gruplarınıza, topluluğunuza, organizasyonunuza, işletmenize v.b. özel sayfalar oluşturabilirsiniz. Oldukça kolay kullanımı ile dikkat çeken Google Plus'da sayfa oluşturma işlemi de birkaç tıklama ile halledilbiliyor.

Dünyanın en çok tercih edilen 3 tarayıcısından (diğerleri IE ve Chrome) birisi olan Firefox, Google ile varsayılan tarayıcı arama motoru olma konusunda yeni bir anlaşma imzaladıklarını duyurdu. Bu kapsamda önceden olduğu gibi önümüzdeki 3 sene boyunca Firefox tarayıcısının kurulumu ile birlikte tarayıcının varsayılan arama motoru Google olacak.

deneme