Salı, 20 Aralık 2011 22:15

Google ile Firefox Yeniden

Yazan 
Öğeyi Oyla
(1 Oyla)
Google ile Firefıx Anlaştı Google ile Firefıx Anlaştı JoomlaBilgi.org

Dünyanın en çok tercih edilen 3 tarayıcısından (diğerleri IE ve Chrome) birisi olan Firefox, Google ile varsayılan tarayıcı arama motoru olma konusunda yeni bir anlaşma imzaladıklarını duyurdu. Bu kapsamda önceden olduğu gibi önümüzdeki 3 sene boyunca Firefox tarayıcısının kurulumu ile birlikte tarayıcının varsayılan arama motoru Google olacak.

Tabi gerek duyulması durumunda, bu en az üç yıllık anlaşma, daha da uzun süreyi kapsayacak şekilde genişletilebilecek.

Firefox tarayıcısının ait olduğu Mozilla'nın CEO'su Gary Kovacs, "Bu birkaç yıllık anlaşma gereğince, dünya çapındaki yüz milyonlarca Firefox kullanıcısının varsayılan arama sağlayıcısı Google olacak" şeklinde açıklamada bulundu. Google Arama bölümü müdürü ise "Mozilla yıllardır Google'ın değerli bir partneriydi ve önümüzdeki yıllarda da bu işbirliğini devam ettirmek istiyor" açıklamasını yaptı.

Bilindiği üzere dünya tarayıcı pazarını elinde bulunduran ama son yıllarda başta Chrome tarayıcısı olmak üzere, Firefox gibi tarayıcıların atılımı ile iyice pazar payı düşen Internet Explorer, sahip olduğu bu kitleyi Microsoft Windows kullanan bilgisayarda varsayılan tarayıcı olarak gelmesine borçlu.

Google ise bir yandan bu sene tarayıcı pazarında ikinci sıraya yükselmesinin başarısını elde etmenin yanında, bir yandan da Firefox ile yıllardan beri var olan anlaşmalarını da devam ettiriyor.

Sizler en çok hangi tarayıcıyı kullanıyorsunuz, neden? Aşağıda yorum olarak belirtiniz...

Okunma 6947 defa Son Düzenlenme Salı, 20 Aralık 2011 22:48
Enes

Neredeyse tüm mesaisini Joomla'nın Türkiye'de gelişmesine adamıştır. Türkiye'de "Joomla! Kullanıcıları ve Geliştiricileri Derneği" kurucu üyelerindendir.

Joomla! ücretsiz destek sitesi JoomlaBilgi.org kurucusudur.

Web tasarımı ve internet teknolojileri üzerine mesleğini İstanbul'da icra etmektedir.

Bu kategoriden diğerleri: Google Plus Sayfalar »
  • Yorum Mevcut Değil

Yorum Bırak

0 Karakter kısıtlaması
Eklediğiniz metin en az 5 karkater olmalıdır
Eklenebilir Dosyalar İzin verilen dosya türleri: bmp, csv, doc, gif, ico, jpg, jpeg, odg, odp, ods, odt, pdf, png, ppt, txt, xcf, xls 0 / 3
deneme