Çarşamba, 21 Aralık 2011 01:04

Google Plus Sayfalar

Yazan 
Öğeyi Oyla
(0 oy)
Google Plus Sayfalar Google Plus Sayfalar JoomlaBilgi.org

Google Plus geçtiğimiz ay yeni Sayfa (Page) oluşturma özelliğini duyurdu. Yani artık aynen Facebook'ta olduğu gibi, Google Plus'da da ürünleriniz, markalarınıza, gruplarınıza, topluluğunuza, organizasyonunuza, işletmenize v.b. özel sayfalar oluşturabilirsiniz. Oldukça kolay kullanımı ile dikkat çeken Google Plus'da sayfa oluşturma işlemi de birkaç tıklama ile halledilbiliyor.

Bu sayfaların özelliklerine gelecek olursak;

  • Google Plus sayfasına özel hesap oluşturamazsınız, ancak mevcut Google hesabınızla yani Google Plus hesabınızla ilişkili olacak şekilde sayfalar oluşturabilirsiniz (Facebook'da olduğu gibi)
  • Tek bir üyelik hesabınızdan (profil) birden fazla sayfa oluşturabilirsiniz
  • Henüz her sayfa sadece tek bir yönetici yani oluşturan kişi tarafından yönetilebilmekte, ikinci bir yönetici atanamamaktadır. Tabi bu durum henüz böyle, ileride bu durum değişecek.
  • Herhangi bir kullanıcı bir sayfayı kendi çevrelerine eklemediği müddetçe, sayfalar kişileri çevresine ekleyemez. Böylece istenmeyen ve spam eklemeler engellenmiş olmakta.
  • Henüz Facebook'da olduğu gibi kalıcı kendinize belirleyeceğiniz bir URL'yi profilinize alamıyorsunuz (plus.google.com/JoomlaBilgi gibi) fakat bu özellik de yakında gelecekler arasında yer alıyor.

Direkt Arama

Google Plus arama çubuğunda arama yaparken arama teriminin en başına artı işareti (+) koyar ve sonra yazmaya başlarsanız, bu durumda ilgili arama ile alaklı sayfalar aranamaya ve Google tarafından tavsiye edilmeye başlanacaktır. Böylece arama sonuçlarında sadece sayfaların görünmesini istiyorsanız bunu kolayca yapabilirsiniz.

Bu durum aynı zamanda markalar ve ürünler için de yakında çok önemli bir hale gelebilecek. Reklamlarınızda ve tanıtımlarınızda ürününüze ait Google Plus sayfasını Google + JoomlaBilgi olarak tanıtabileceksiniz.

Hiç ürününüz / firmanız için Google Plus Sayfa oluşturdunuz mu?Yorumda paylaşın

Aşağıda yer alan video sayesinde Google Plus sayfalar hakkında bilgi edinebilirsiniz (İng.)

Okunma 6805 defa Son Düzenlenme Çarşamba, 21 Aralık 2011 01:13
Enes

Neredeyse tüm mesaisini Joomla'nın Türkiye'de gelişmesine adamıştır. Türkiye'de "Joomla! Kullanıcıları ve Geliştiricileri Derneği" kurucu üyelerindendir.

Joomla! ücretsiz destek sitesi JoomlaBilgi.org kurucusudur.

Web tasarımı ve internet teknolojileri üzerine mesleğini İstanbul'da icra etmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

  • Yorum Mevcut Değil

Yorum Bırak

0 Karakter kısıtlaması
Eklediğiniz metin en az 5 karkater olmalıdır
Eklenebilir Dosyalar İzin verilen dosya türleri: bmp, csv, doc, gif, ico, jpg, jpeg, odg, odp, ods, odt, pdf, png, ppt, txt, xcf, xls 0 / 3
deneme