Pazar, 05 Şubat 2012 20:36

Firefox 10 Yayınlandı [İNDİR]

Yazan 
Öğeyi Oyla
(3 oy)
Firefox 10 Türkçe Yayınlandı Firefox 10 Türkçe Yayınlandı

Daha sık sürüm güncelleme haberinin üzerinden 9 ay geçtikten sonra Firefox 10 sürümü yayınlandı. JavaScript performanı aracılığı ile Mozilla Firefox artık daha hızlı... Ayrıca kullanımı kolaylaştırmak adına ara yüzde de geliştirmeler sözkonusu.

Mozilla Firefox kişinin kullandığı eklentilerin güncel olup olmadığını artık otomatik olarak kontrol etmekte. En internet teknolojilerini (CSS, DOM ve HTML5 gibi) desteklemektedir. Ayrıca güvenlik açısından da geliştirmeler gerçekleştirildi.

Yeni direkt Firefox ile birlikte gelen geliştirme araçları ile web site geliştiricileri ve webmaster'lar gezindikleri sitelerin görünümünü anlık olarak ve anında düzenleme yapabilecekler. Ayrıac Personas desteği ile Firefox 10'un görünümünü de kolayca değiştirebilirsiniz.

Ayrıca yeni tam ekran API sayesinde web sitelerini ve web uygulamalarını tam ekran olarak görüntüleme özelliği de Firefox 10'la geldi. Böylece başta oyunlar olmak üzere, video v.b. öğeler de tam ekran destekli olarak görüntülenebilecekler.

Okunma 6762 defa
Enes

Neredeyse tüm mesaisini Joomla'nın Türkiye'de gelişmesine adamıştır. Türkiye'de "Joomla! Kullanıcıları ve Geliştiricileri Derneği" kurucu üyelerindendir.

Joomla! ücretsiz destek sitesi JoomlaBilgi.org kurucusudur.

Web tasarımı ve internet teknolojileri üzerine mesleğini İstanbul'da icra etmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

  • Yorum Mevcut Değil

Yorum Bırak

0 Karakter kısıtlaması
Eklediğiniz metin en az 5 karkater olmalıdır
Eklenebilir Dosyalar İzin verilen dosya türleri: bmp, csv, doc, gif, ico, jpg, jpeg, odg, odp, ods, odt, pdf, png, ppt, txt, xcf, xls 0 / 3
deneme